نامه‌ی سعید زیباکلام به رئیس قوه قضاییه

سعید زیباکلام، استاد اصولگرای دانشگاه تهران نامه‌ای سرگشاده خطاب به رییس قوه قضاییه نوشته است که به نقل از کانال تلگرامی او در پی می‌آید:

سلام و رحمت خدا بر جناب آقای ابراهیم رئیسی و با آرزوی عاقبت بخیری و خدمت.

رئیس قوه قضائیه، جناب آقای رئیسی!

در خبرها آمده که مسئولان و مقامات بخشداری لواسان همگی مجوز ساخت برجی ۲۰ طبقه را برخلاف تمام مقررات تصویب کرده‌اند. یعنی، کاخی دیگر با وجود رنج و فقر و عسرت اکثریتی از عموم مردم.

آقای رئیسی!

ملاحظه می‌کنید که کمتر روزی می‌گذرد که خبر غارت بیت‌المال و یا تضییع حقوق کارگران و سایر اقشار محروم دست‌کم در یکجا از کشور به گوش امثال بنده نرسد. و حال آنکه این بنده ظلوم جهول کفور نه شبکه‌ای اطلاعاتی در اختیار دارم و نه سازمان بازرسی کل کشور تحت امرم قرار دارد و نه عضو کمیسیون اصل نود هستم و نه سمتی در بازرسی بیت دارم. ببینید شما در آن جایگاه عالی چه می‌بینید و می‌شنوید و چه خبر دارید!

جناب رئیسی!

بنظر شما این حجم از فساد ذوسطوح و گسترده در تقریبا سراسر کشور امری تصادفی است و یا عوامل نفوذی سرویسهای جاسوسی مستکبران جنایتکار غربی سرمنشاء و محرک این همه مفاسد هستند؟

آقای رئیسی!

حقیقتا بر این پندارید که با بازدیدهای سرزده به دادگستری فلان شهر و گزارش رسانه‌ی حکومتیِ صداوسیما از اینکه شما در حال گوش‌دادن به پیرمرد یا پیرزنی هستید سرقت‌سالاری عمیق و نهادینه‌شده طی ۴۰ سال گذشته برچیده و یا دستکم کمی کاهش پیدا می‌کند؟

آقای رئیسی!

براستی در کجای دنیا قوه قضائیه یا دادگستری به معضلات و موانع تولید می‌پردازد؟

نیات قلبی شما را خود دانید و آنکه از رگ گردن شما بشما نزدیکتر است و می‌داند کِی آنرا باید قطع کند.

اما حاج آقا! بینی و بین الله، این گستردگی و عمق فساد را این اقدامات بزک-دوزکی مطلقا مطلقا رفع نمی‌کند.

حاج آقا! اجازه بدهید منابع و کانالهای غیر حکومتی بشما بگویند که قضاوت اقشار وسیعی از جامعه درباره قوه قضائیه و قوه مقننه و مجمع تشخیص و سایر نهادهای قدرتمند و در راس اینها قوه‌ی فشل و فرسوده و فاسد دولت چیست.

آقای رئیسی!

برجی ۲۰ طبقه در قلب بخشی بنام لواسان که شده یکی از کانونهای زمین‌خواری و غارت بیت‌المال؟

آقای رئیسی!

هنوز پرونده ویلاهای خلاف کلاک که از معاونت برخی از رجال والامقام نظام بهره‌مند بود را به پایان نرسانیده‌اید.

آقای رئیسی!

لابد از پرونده زمین‌خواری بزرگتر از کلاک در تپه سرخه لواسان خبر دارید. خبر دارید که بخشهایی از قوه قضائیه چه نقشی در این پرونده دارند؟

آقای رئیسی!

ماجرای باستی هیلز لواسان بکجا رسید؟

آقای رئیسی!

مشفقانه و از سر درد برای وطنم بشما توصیه می‌کنم درباره تصویر کلان این وضع بیاندیشید. بیاندیشید که آیا براستی نظام بفرض افزایش ده برابری برد و دقت موشکهایش و قدرت نهادهای امنیتی و اطلاعاتی‌اش و نیروهای مسلحش، آیا می‌تواند با توجه به نارضایتی روزافزون میان عموم مردم با این سیاستهای راهبردی ویرانگر ادامه حیات بدهد؟ این سوال را برای دستکم قیامتتان، در این ایام منحصر بفرد معنوی، بسیار جدی بگیرید.

آقای رئیسی!

شما را نمی‌دانم ولی این بنده با چشم جانم دیده‌ام که چگونه بوقت شرایط مساعد، همه مکنونات قلبی مردم فوران می‌کند و همه چیز بسرعت فرومیریزد.

آقای رئیسی!

می‌شود چند صباحی با شگردها و ترفندهای رسانه‌ای و امنیتی و محاکمات محرمانه، نارضایتی‌ها از تبعیض و غارت بیت‌المال و رنج و عسرت مردم را امروز و فردا کرد و در کپسول دین و دیانت به مردم خوراند. ولی یادتان باشد اگر می‌خواهید نظام بماند باید در اکثر سیاستهای راهبردی در جهت جلب رضایت عموم مردم و بویژه مستضعفان و پابرهنگان انقلاب تجدید نظر اساسی کنید.

آقای رئیسی! “و من یغلل یات بما غل یوم القیامه…” خطاب به همه خلایق است. اما شما و مسئولان عالی‌مقام نظام باید از این سخن آن شدیدالعقاب مثل بید برخود و بر عاقبتتان بلرزید.

“بل الانسان علی نفسه بصیره* ولوالقی معاذیره”(قیامه: ۱۴-۱۵).

۲۷ اردیبهشت ۹۹،
۲۲ ماه عظیم و شریف و کریم رمضان

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

پیام

 1. با سلام. آقای زیباکلام خوش به حالتان که امکان رساندن پیامتان به جناب آقای را دارید ما سالها در بایکوت و محاصره ایم به مؤمنين و حضرات آیات و حجج الاسلام و المسلمین هم استغاثه و متوسل شدیم از دریغ داشتند همانطور که اهل کوفه آب را از آقا امام حسین علیه السلام.

  11
  2
 2. نیش عقرب نه از ره کین است……..حرفهای آقای زیبا کلام همان است که همه ما میدانیم واز شرایط موجود متاسف وخواستار اصلاح امور، ولی این کینه نسبت به برد و دقت موشک از کجا در این مقاله راه پیدا کرد؟ ظاهرا این بیماری خود کم بینی علاجش برای افرادی که معمولا برای نوشتن خودکاری آمریکائی در جیب داشته واز مزایا وسجایای آن خودکار در بین اقوام وآشنا داد سخن میدهند خیلی سخت تر وهزینه برتر ازآن است که برای درمانش نیرو صرف کرد.

  7
  16
  1. انی که دائما سیبل نفرین وفحش وهتاکی کیهان منشیان است برادر ایشون میباشد….ظاهرا اگر سرسوزنی خلاف عرف نهادینه شما (انتظار پیگیری فساد واختلاس)انجام گیرد باران فحش وفضیحت شروع میشودحتی اگر گوینده اصولگرا باشد…

   3
   1
  2. سلام
   اشتباه گرفتی دوست عزیز.
   ایشون سعید زیبا کلام برادر صادق زیبا کلام هست و از نظر مرام و مسلک نقطه مقابل برادرش صادق زیباکلام.

   7
   1
 3. دمت گرم اقای صدق زیبا کلام هر کس هرجا خدمت کنه حتی اگه صدای مردم به گوش برسونه خدا قوت داره وخدمتی کم تر از شهدا و صدقین نیست
  دست خداوند پشت و پناه تون

  11
  3
 4. بخاطر همین است که منتظر آقا امام زمان علیه السلام هستیم . با این فقر و فساد و تبعیض یاران امام زمان کم می شوند چون نمی‌توانند ازدواج کنند که نسلی باقی بماند که امام خود را یاری کنند . فقط باید منتظر ظهور امام زمان بود

  2
  2
 5. آنکسی که این فامیلی زیباکلام را برای شماها برگزید واقعا جای قدردانی داره
  هر وقت هر کدام از این زیباکلامها حرفی میزند واقعا زیبایی را در کلامشان حس میکنیم فرقی نمیکند که اصلاح طلب و اصولگرا ، مهم اینست که راستگو (صادق) و سعادتمند(سعید) باشید . دمتون گرم

  7
  1
 6. متاسفانه قاطعیت در حرف زدن زیاد است ولی در عمل اتفاقی که دیگران از آن عبرت بگیرند رخ نمی دهد . چه رییسی باشد چه لاریجانی . بیان این مطالب نیز بجز پریشانی خاطر عامه مردم نتیجه دیگری ندارد. تقریبا همه به این مسایل عادت کردن. تاسفی و بعد هیچ.

  4
  1
 7. باسلام.ممنون از اقاى زيباكلام. خوش بحال منطقه لواسان كه لااقل اسمش هردفعه به گوش ميرسد اما چه زمينها و باغها يى در روستا هستند كه براحتى در اين چند ساله نابود شده اند و ويلا و تالار و…. شده اند و كسى هم پيگير نيست تاحتى آب عالى روستا را دزديده اند و براى ويلاهاى خود برده اند و آب چاهى كه آلوده به سم هاى كشاورزى مى باشد را سهم مردم روستا كرده اند درددلها زياد است..

 8. دزدی فساد در جامعه نهادینه شده از سیسیل ایتالیا هم بدتر است کسی اگر میخواهد قضاوت کند باید نام فاسد را نداند رای صادر شود شتر دزد کاری ندارند تخممرغ دزد اویزان میکنند چرا؟ حاج عباس ایروانی ۴هزار میلیارد فقط ثابت شده چی شد؟حتی لباس زندانی نداشت چطور تبرئه شده

 9. قرار بود انقلاب مستضعفان باشه دیگه خوب شد همه بدبخت و مستضعف شدیم . اینا پولا رو جم میکنن دست نااهلش نیوفته والا که همه مدیران محترم اختلاصگر این پول های چندهزار میلیاردی رو واسه خودشون نمیخوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن