نتایج یک نظرسنجی درباره عملکرد ترامپ در بحران کرونا

نتایج نظرسنجی جدیدی نشان داد، بالغ بر ۶۲ درصد از شرکت‌کنندگان از نحوه عملکرد دونالد ترامپ در بحران کرونا ناراضی هستند، ۸۸ درصد همچنان نسبت به کاهش ویروس کرونا طی ماه های آتی نگران هستند و ۴۱ درصد فکر می‌کنند که ایالتشان خیلی زود محدودیت‌ها را رفع کرده و بازگشایی می‌شود.

به گزارش ایسنا، نتایج نظرسنجی جدید صورت گرفته در بین خوانندگان سایت دیفنس وان (Defense One) از کارمندان دولت فدرال آمریکا، وزارت دفاع، پرسنل ارتش، مقاطعه‌کاران دولت و دیگر کارمندان بخش خصوصی نشان داد، بالغ بر ۶۲ درصد از شرکت‌کنندگان از نحوه پاسخگویی دونالد ترامپ به شیوع ویروس کرونا ناراضی هستند، ۸۸ درصد همچنان نسبت به کاهش ویروس کرونا طی ماه های آتی نگران هستند و ۴۱ درصد فکر می‌کنند که ایالتشان خیلی زود محدودیت‌ها را رفع کرده و بازگشایی می‌شود.

۶۰ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی گفتند که‌ نحوه رسیدگی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به شیوع ویروس کرونا باعث شده که آن‌ها کمتر احساس امنیت کنند و نیمی از این ۶۰ درصد تاکید داشتند که شدیدا احساس ناامنی می‌کنند در حالی که تنها ۲۵ درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند که بیشتر احساس امنیت می‌کنند. تنها ۳۴ درصد از این رای‌دهندگان اعلام کردند از عملکرد مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در مبارزه با ویروس کرونا راضی هستند.

این نظرسنجی از تاریخ هشتم تا چهاردهم مه سال جاری میلادی صورت گرفت که ۶۷۷ تن در آن شرکت کردند. درصد خطای این نظرسنجی پنج درصد برآورد شده است.

۶۱ درصد از جامعه فدرال که شامل سربازان، کارمندان فدرال و مقاطعه‌کاران دفاعی می‌شود اعلام کردند از نحوه عملکرد ترامپ در مبارزه با ویروس کرونا ناراضی هستند و تنها ۳۱ درصد ابراز رضایت کردند. در همین حال ۳۷ درصد از جامعه فدرال نسبت به عملکرد اسپر در این زمینه ابراز رضایت کرده، ۲۶ درصد ابراز نارضایتی کردند و ۳۶ درصد نظری نداشتند.

اسپر از سوی قانون‌گذاران آمریکایی به شدت مورد انتقاد قرار گرفته است؛ قانون‌گذارانی که معتقند اسپر تهدید ویروس کرونا را به درستی درک نکرده است.

۸۵ درصد از شرکت‌کنندگان جامعه فدرال در این نظرسنجی گفتند، نگرانند که بازگشتشان به محیط کار همچون گذشته ممکن است جان خانواده‌هایشان را در خصوص ابتلا به ویروس کرونا به خطر اندازد. تنها ۱۱ درصد اعلام کردند درباره ریسک این موضوع نگران نیستند.

۴۱ درصد از کل شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی اعلام کردند ایالتشان بسیار زود بازگشایی شده در حالی که ۳۶ درصد معتقد بودند که این بازگشایی به موقع صورت گرفته و ۱۸ درصد گفتند که این بازگشایی خیلی  زود نبوده است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا