نظرسنجی فاکس‌نیوز درباره انتخابات۲۰۲۰: بایدن ۴۸٪، ترامپ ۴۰٪

نظرسنجی انجام شده توسط شبکه «فاکس نیوز» حاکی از آن است که میزان حمایت از «جو بایدن»، معاون رئیس‌جمهور سابق آمریکا، ۸ درصد از «دونالد ترامپ» بیشتر است.

به گزارش فارس، ۴۸ درصد شرکت‌کنندگان در نظرسنجی اخیر «فاکس نیوز» از بایدن حمایت کردند، در حالی که میزان حمایت از ترامپ ۴۰ درصد بود. ۱۱ درصد هم گفتند که هنوز تصمیم نگرفته‌اند.

این نتیجه پیشرفت بایدن را نسبت به نظرسنجی قبلی که در آن وی با ترامپ برابر بود و هر دو از ۴۲ درصد حمایت برخوردار بودند، نشان می‌دهد. در نظرسنجی جدید هزار و ۲۰۷ نفر مشارکت داشتند.

به گزارش روزنامه انگلیسی «دیلی میل»، در شرکت‌کنندگان بین سنین ۶۵ و بالاتر، بایدن با ۱۷ درصد پیشرو بود و ۱۳ درصد را در بین مستقل‌ها به دست آورد. نتایج نظرسنجی‌ها، گرایش قابل توجی را به سمت دموکرات‌ها در سه سال و نیم گذشته نشان می‌دهد. در سال ۲۰۱۶ که ترامپ موفق شد در انتخابات به پیروزی برسد، حمایت افراد سالخورده از وی ۷ درصد و در میان مستقل‌ها ۴ درصد بود.

وقتی صحبت از انگیزه می‌شود، بایدن باز هم با ۵۳ درصد در مقابل ترامپ با ۴۱ درصد پیش است. این مسئله از ترس دموکرات‌ها از این موضوع که شاید بایدن نتواند اشتیاق لازم را ایجاد کند، می‌کاهد.

در بین حامیان وفادار هر حزب هم ۶۹ درصد از حامیان بایدن گفتند که برای رای دادن بسیار با انگیزه هستند. در حالی که این رقم در میان حامیان ترامپ ۶۱ درصد بود.

نظرسنجی فاکس نیوز همچنین تفاوت زیادی را در حمایت از بایدن و ترامپ، وقتی صبحت از جنسیت و نژاد مطرح بود، نشان داد. در میان رای‌دهندگان زن، بایدن با ۲۰ درصد در مقابل ترامپ پیش است، در حالی که در بین مردان این ترامپ است که با ۷ درصد پیشتاز است.

نظرسنجی نشان داد ۴۳ درصد شرکت‌کنندگان به ترامپ نظر مثبت و ۵۵ درصد نظر منفی دارند. اما این ارقام برای بایدن ۴۸ به ۴۶ بود.

در زمینه اقتصادی، تمرکز ترامپ بر این موضوع باعث شده ۴۵ درصد بگویند که به وی اعتماد دارند که در مقایسه با ۴۲ درصد اعتماد به بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا پیش است.

درباره این موضوع که چه کسی برای مدیریت بحران کرونا مناسب‌تر است، نظر آمریکایی‌ها نسبت به بایدن مثبت‌تر و او با ۹ امتیاز پیش بود. در خصوص مسائل بهداشتی و درمانی هم بایدن با ۱۷ درصد پیشتاز بود.

در ارتباط با روابط آمریکا با چین هم شرکت‌کنندگان در نظرسنجی فاکس نیوز، بایدن را با اختلاف ۶ درصد به ترامپ ترجیح دادند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا