خرید تور نوروزی

افزایش چشمگیر تقاضای سفر گردشگران آمریکایی به ایران

یکی از مسئولان دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن با اشاره به هجوم بی سابقه گردشگران برای دیدار از ایران در ماه های اخیر شایعه خودداری نمایندگی ها از صدور روادید برای این گردشگران را کذب محض خواند و گفت که این دفترتا کنون هزار ها روادید برای ورود به ایران صادر کرده است.

منوچهر جعفر زاده در گفت وگو با ایرنا، خبر مربوط به خودداری مسئولان از صدور روادید برای گردشگران خارجی را بی اساس و شایعه خواند.

وی افزود: هر روزه صد ها نفر از این گردشگران در صف های طولانی به این دفتر مراجعه می کنند و تنها دفتر حفاظت منافع ایران در واشنگتن تا کنون بیش از 9 هزار روادید برای گردشگران مایل به دیدار از ایران صادر کرده است.

جعفر زاده همچنین اشاره کرد که ایران به جز تابعین 9 کشور جهان هیچ گونه پیش شرطی برای صدور روادید به اتباع خارجی تعیین نکرده و هم اکنون شهروندان 190 کشور جهان می توانند به سهولت و بدون اخذ روادید از 7 مرز هوایی وارد ایران شده و در فرودگاه ها بمدت 30 تا 45 روز مجوز ورود و ماندن درایران را دریافت کنند.

انی لوکاس معاون سرپرست آژانس گردشگری ‘میر کورپوریشن’ نیز درگفت وگوی جداگانه ای با ایرنا شایعات مذکور را رد کرد و با اشاره به این که حجم مراجعین به این آژانس برای ورود به ایران درماه های گذشته بیش از 200 درصد افزایش یافته است، گفت که این رقم همچنان روبه افزایش است و مدیران آژانس ناگزیرند تا برای پاسخگویی به درخواست های روبه افزایش گردشگران تدابیر تازه ای بیاندیشند.

لوکاس بر این نکته تاکید کرد که این آژانس در ماه های گذشته با هیچ گونه دشواری و یا منعی در رابطه با اجازه ورود گردشگران به ایران مواجه نبوده و تنها دشواری مسئولان پاسخگویی به حجم بالای درخواست ها و رزرو کردن هتل درایران است که بدلیل هجوم گسترده خارجی ها برای ورود به ایران همواره پر هستند.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا