دلیل آتش سوزی در نیروگاه تبریز اعلام شد

ناصر معینی، مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان‌شرقی درمورد آتش سوزی در نیروگاه تبریز گفت: دلیل آتش سوزی اتصال کوتاه در یکی از کلیدهای کلیدخانه این نیروگاه بوده است.

به گزارش ایرنا معینی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران افزود: این آتش سوزی ساعت ۶:۳۰ عصر دیروز اتفاق افتاد که با حضور به موقع پرسنل آتش نشانی نیروگاه، پتروشیمی، پالایشگاه و شهرهای تبریز و خسرو شهر، حریق در ساعت ۸:۳۰ شب مهار شد.

وی با بیان اینکه وقوع این حوادث در نیروگاه‌ها طبیعی است، خاطرنشان کرد: بررسی‌های لازم در این زمینه در دست اقدام است.

معینی تصریح کرد: خوشبختانه این سانحه تلفات جانی و مصدوم نداشت و تنها ۲ نفر از همکاران آتش نشانی براثر دود ناشی از آتش سوزی دچار مشکلات تنفسی شدند که در محل سانحه درمان و بهبود یافتند.

مدیرعامل شرکت مدیریت تولید برق آذربایجان شرقی ضمن قدردانی از حضور به موقع و تلاش‌های پرسنل آتش نشانی شهرستان تبریز، تاکید کرد: سعی داریم تا فردا یکی از واحدهای آسیب دیده نیروگاه را به مدار تولید بازگردانیم و واحد دوم نیز تا ۲۴ ساعت دیگر و بعد از تعویض کلید آتش گرفته به مدار تولید برق کشور بازخواهد گشت.

نیروگاه تبریز یکی از نیروگاه‌های مهم کشور واقع در شمال غرب کشور است که با ۲ واحد بخاری هر یک به ظرفیت ۳۵۰ مگاوات نقش مهمی در تامین برق منطقه ایفا می‌کند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا