بدرقه و خاکسپاری صدیقه کیانفر در قطعه هنرمندان

مراسم تشییع پیکر هنرمند پیشکسوت، صدیقه کیانفر روز چهارشنبه، هفتم خرداد در قطعه هنرمندان بهشت زهرا برگزار شد. این بازیگر پیشکسوت در روز دوشنبه، پنجم خرداد ماه به دلیل ایست قلبی درگذشت.

به گزارش روابط عمومی موسسه هنرمندان پیشکسوت در این مراسم سید محمد طباطبایی، مدیرعامل موسسه هنرمندان پیشکسوت و جمعی از هنرمندان از جمله اصغر همت، هرمز سیرتی، سوسن پرور، سیروس همتی و مختار سائقی و … حضور داشتند.

در این مراسم اصغر همت به ایراد سخنانی درباره این هنرمند پرداخت و گفت:«همه صرفا از خوبی ها می گویند و شاید در این میان غلو هم بشود، اما همه دوستانی که از نزدیک با خانم کیانفر آشنا بوده اند باور دارند که هرچه در مورد ایشان غلو بشود، باز هم حق مطلب ادا نخواهد شد. مهر ایشان، مهر مادری بود.»

اصغر همت در ادامه به فروتنی و تواضع بی اندازه صدیقه کیانفر اشاره کرد.

در ادامه سید محمد طباطبایی، مدیر عامل موسسه هنرمندان پیشکسوت به سخنرانی پرداخت و گفت: «ایشان از معدود بازیگران ایرانی است که در همه حوزه های هنرهای نمایشی کار کرده و تا سال های آخر عمرشان هم به فعالیت هنری پرداخت و کار کرد. او در هشتاد و شش سالگی در سال ۱۳۹۷ روی صحنه تئاتر حاضر شد. »

وی مهم ترین ویژگی صدیقه کیانفر را مهربانی وی دانست و اظهار کرد: فکر می کنم همه کسانی که با او کار کرده اند با نام مادر مهربان از او یاد می کنند. درگذشت ایشان خسران است و خسران بیشتر این است که حالاکه از این دنیا رفته اند ما هیچ خاطره ثبت شده ای در قالب کتاب یا فیلم مستند از ایشان نداریم. کاش ما فکر کنیم و خاطرات هنرمندان پیشکسوت را به عنوان تاریخ زنده هنر کشورمان ثبت کنیم.»

در ادامه محمد رخساری، فرزند مرحوم کیانفر یک پیام صوتی ازعلی پویان را برای حضار پخش کرد.

از دیگر هنرمندانی که در این مراسم به سخنرانی پرداخت زهرا سعیدی بود. او گفت:«از این که در این موقعیت و در این وضعیت خطرناک شیوع کرونا، افرداد زیادی برای بدرقه خانم کیانفر آمده اند تشکر می کنم. خانم کیانفر بسیار سرزنده و با نشاط بود و من همیشه از معاشرت و مصاحبت با ایشان لذت می بردم و یاد می گرفتم. از موسسه هنرمندان پیشکسوت تشکر می کنم که هنرمندان را با دست تکریم بدرقه می کنید.»
در ادامه مراسم تدفین خاکسپاری هنرمند پیشکسوت، صدیقه کیانفر انجام شد.

انتهای پیام

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن