پاسخ وزارت خارجه به واکنش فرانسه به محکومیت فریبا عادلخواه

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به اظهارات وزیر امور خارجه فرانسه در مورد فریبا عادلخواه اظهار داشت: رسیدگی به “جرایم اتباع ایرانی” صرفا در صلاحیت قضایی “محاکم ایرانی” است. این پرونده با رعایت مقررات در دادگاه مورد رسیدگی قرار گرفته و خانم عادلخواه از حقوق شهروندی خود برخوردار بوده است.

به گزارش ایسنا، سخنگوی وزارت امور خارجه خاطر نشان کرد: رای صادره رای دادگاه بدوی است و خانم عادلخواه می‌تواند از طریق مجاری قانونی نسبت به آن فرجام خواهی کند.

موسوی با تاکید بر اینکه قوه قضائیه مطابق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران از استقلال کامل برخوردار است، تسری برداشت‌های یک طرفه از احکام مستقل قضایی را برای روابط دو کشور غیر سازنده دانست و تاکید کرد: هر گونه لحن تهدیدآمیز و مداخله جویانه باعث پیچیده‌تر شدن این پرونده شده و جمهوری اسلامی ایران بی احترامی به اصول حاکمیتی خود از جمله استقلال قوه قضائیه را به هیچ وجه بر نمی تابد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. وزارت خارجه چرا باید جوابگو اراذل فرانسوی باشد؟ بنده هم سی وپنج سال مقیم دائم آلمان هستم ولی علی رغم دعوت به گرفتن پاس آلمانی باید بگویم که فکر کردن برای دریافت پاس آلمانی برایم اذیت کننده است ، چنانچه بگیرم که نمی گیرم دلیلی نمی شود که هر غلطی نسبت به سرزمین اجدادی خود کرده و مصون بمانم.این زنه هم حتما ریگی در کفش دارد، یاد زاغری افتادم که هنگام بازداشت چنان برقی از سرش پرید که با برقش میشد یک ماه برق شهری چون تهران را تامین کرد.با بعضی از جاسوسهای خارجی (نه همه آنها) میتوان معامله با طرف مقابل وبده بستان کرد ولی با جاسوس ایرانی بر علیه کشور باید چنان معامله ای کرد که در کتابهای تاریخ،جغرافیا،فیزیک،شیمی….بنویسند، نه اینکه اقدام برای توجیع وادله دلیل برای طرف خارجی آورد.این نوع دیپلماسی و سیاسست سیاستی حقیرانه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا