«عادی‌سازی کرونا خطرناک تر از ویروس است»

قاسم سلیمانی، استاندار ایلام با تاکید بر اینکه عادی سازی وضعیت کرونا در استان خطرناک است، بر لزوم تمهیدات لازم برای جلوگیری از موج دوم کرونا تاکید کرد.

به گزارش ایسنا قاسم سلیمانی دشتکی عصر امروز شنبه ۱۰ خرداد ماه در بیست و دومین نشست ستاد استانی مبارزه با کرونا به مناسبت های مهم ۱۴ و ۱۵ خرداد ماه اشاره کرد و یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و امام شهیدان را گرامی داشت و اظهار کرد:  این روزها متعلق به امام راحل (ره) و انقلاب اسلامی است.

وی ادامه داد: شروع نهضت انقلاب اسلامی از خرداد سالهای ۴۱ و ۴۲ بود و حاصل ۱۶ سال قیام و مبارزه حضرت امام خمینی (ره) و یارانش به پشتیبانی مردم باعث رقم زدن انقلاب سال ۵۷ شد و عرصه ای نوین از عزت و شکوه و عظمت پیش روی ایران اسلامی گشود.

استاندار ایلام در ادامه به تحلیل داده های آماری ۲۰ روز گذشته استان در خصوص کرونا پرداخت و گفت: اگرچه در ۱۰ روز اول تعداد مبتلایان افزایش یافت اما شاهد کاهش آمار فوتی ها بودیم که این کش و قوس به دلیل تسریع در بیماریابی هوشمند رقم خورد.

وی افرود: اما در ۱۰ روز اخیر بطور معکوس از یک طرف شاهد کاهش آمار مبتلایان بودیم و از طرف دیگر آمار فوتی ها بالا رفت و این یک موضوع نگران کننده است.

رئیس ستاد استانی مبارزه با کرونا در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به لغو دورکاری و حضور کامل کارمندان در محیط کار بر لزوم اجرای پروتکل های بهداشتی در محیط کار تاکید کرد و گفت: بر طبق تحلیل داده های آماری میزان درصد ابتلای کارمندان به کرونا در ردیف دوم صنف های مختلف درگیر استان قرار دارد و این یک هشدار جدی برای رعایت بیشتر طرح فاصله گذاری اجتماعی و هوشمند در میان ادارات است.

وی ضمن اینکه از دانشگاه علوم پزشکی استان خواست که آمار بیماران مبتلا را در اختیار دستگاه مربوطه قرار دهد، تاکید کرد: باید آمار و اطلاعات کارمندان و آشنایان کارمند مبتلا به کرونا در اختیار دستگاه مربوطه قرار گیرد تا در جریان احتمال خطر ابتلای دیگر کارمندان قرار گیرند و موارد پیشگیری را رعایت کنند.

نماینده عالی دولت در استان با اشاره به افزایش مبتلایان به کرونا و شکل گیری مثلث استان های پرخطر کرونا در همسایگی ایلام، تاکید کرد: امروز استان در میان یک مثلث قرمز کرونا قرار دارد و این موضوع نیازمند پایش مداوم و اتخاذ تمهیدات ویژه بخصوص در شهرستان های همسایه با استان های مذکور است.

استاندار ایلام در ادامه عادی سازی بیماری کرونا در استان را یک خطر بزرگ و تهدید جدی برای سلامت شهروندان اعلام  کرد و گفت: امروز این عادی سازی را متاسفانه هم از جانب مردم و هم از جانب برخی از مسئولان استان شاهد هستیم!

سلیمانی با تاکید بر اینکه مخالف شادی مردم نیستیم، اظهار کرد: در این برهه از زمان که کرونا قربانیان بی شماری را در جهان و کشور گرفته است هیج اولویتی مهم تر از حفظ جان شهروندان نیست، بنابراین تمام تلاش خود را برای انجام این مهم بکار خواهیم بست منتها مردم هم بایست با رعایت طرح فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل های بهداشتی در این مسیر به ما کمک کنند.

سلیمانی دشتکی در ادامه گفت: با توجه به برگزاری نمازجماعت در مساجد استان در جهت حفظ سلامت مردم بایست مواظبت کرد که پروتکل های بهداشتی رعایت شود.

وی افزود: کماکان باقی گردهمایی ها همایش ها و دورهمی ها در استان ممنوع است و از مردم خوب و شریف استان تقاضا دارم در این مرحله نیز چون گذشته یکبار دیگر مسئولیت پذیری اجتماعی خود را در رعایت پروتکل های بهداشتی و قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا به نمایش بگذارند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا