هشدار پلیس به گردشگران در تفرجگاه‌ها و سواحل شمال

سردار رضایی، جانشین فرمانده ناجا گفت: در طرح سالم‌سازی سواحل از ظرفیت بسیج هم جهت تذکر و امر به معروف و نهی از منکر استفاده می‌شود، با گردشگرانی که مخل آرامش و امنیت مردم در تفرجگاه‌ها و سواحل هستند در چارچوب قانون برخورد می‌شود.

سردار قاسم رضایی امروز در نشست با اصحاب رسانه که در سالن اجتماعات شهدای ناجا رشت برگزار شد، با اشاره به جاذبه‌های طبیعی گیلان، اظها کرد: استان گیلان به سبب جاذبه‌های طبیعی و گردشگری همواره پذیرای مسافران و گردشگران از سراسر کشور است.

جانشین فرمانده ناجا با اشاره اجرای طرح‌های سالمسازی سواحل و دریا، افزود: تفرجگاه‌ها و سواحل استان‌های شمالی از جمله مناطقی هستند که همواره مقصد گردشگران می‌باشند، براساس هماهنگی‌ها و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در شورای اجتماعی وزارت کشور تدابیر اندیشیده شده تا گردشگران و مسافران با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از این نقاط استفاده کنند.

وی با اشاره به نقش مردم گیلان در دوران انقلاب و دفاع مقدس، گفت: مردم گیلان همواره برهه‌های تاریخی مختلف در دفاع از انقلاب و کشور خوش درخشیده‌اند، نیروی انتطامی به عنوان نیروی انقلابی برآمده از مردم و در خدمت مردم است و همواره برای خدمت به مردم در صحنه حضور دارد.

سردار رضایی تصریح کرد: با توجه به در پیش بودن فصل تابستان و ورود گردشگران و مسافران به استان‌های شمالی، شورای اجتماعی وزارت کشور مصوباتی را در راستای رعایت پروتکل‌های بهداشتی داشته است و پیرو این مصوبات در استان‌های شمالی قرارگاه امنیت اجتماعی برای تفریح‌، خدمات بهداشتی و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ایام شیوع ویروس کرونا تشکیل شده است.

جانشین ناجا ادامه داد: این قرارگاه با هشت کمیته در حوزه‌های مختلف از امروز ۱۱ خرداد، به صورت رسمی فعالیت خود را در سه استان شمالی آغاز کرده و پاسخگوی مطالبات و خواسته‌های مردم است و به ارائه آموزش‌های اجتماعی می‌پردازد.

وی با بیان اینکه در طرح سالم‌سازی سواحل از ظرفیت بسیج هم جهت تذکر و امر به معروف و نهی از منکر استفاده می‌شود، تصریح کرد: با گردشگرانی که مخل آرامش و امنیت مردم در تفرجگاه‌ها و سواحل هستند در چارچوب قانون برخورد می‌شود.

سردار رضایی با بیان اینکه استانداران و فرماندان مناطقی را به عنوان طرح دریا شناسایی و ساماندهی کرده‌اند، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی گردشگران را به سمت طرح‌هایی که غریق نجات و مجوز دارند، هدایت کنند، مردم از شنا در نقاط پرخطری که ممنوعیت دارد بپرهیزند. خودروها و شناورها هم اگر به پیام‌ها و اخطارها توجه نکنند، توقیف می‌شوند.

جانشین ناجا با تاکید بر اینکه حجاب جزء قوانین است و مرد و زن ندارد لذا همه باید تابع قانون باشند، گفت: پلیس متعلق و در خدمت مردم است و همواره جهت برقراری نظم و آرامش مردم و خانواده‌ها در جاده‌ها، خیابان و… تلاش می‌کند و با مخلان نظم و امنیت براساس قوانین و شرع برخورد می‌کند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن