«آمار بی سابقه» آتش سوزی پارک چیتگر

عضو شورای شهر تهران گفت: آتش سوزی پارک چیتگر دل همه ما را سوازند اما این اولین بار نیست و اگر آمارها را نگاه کنیم می‌بینیم که در شش ماه اول سال گذشته بیش از 20 مورد آتش سوزی در چیتگر ثبت شده که این آمار بی سابقه است اما نشان می دهد که در مدیریت و اداره پارک‌های بزرگ باید کار خاصی انجام دهیم و از آن جا که مناطق امکانات لازم را ندارند تا از بوستان‌های جنگلی چند هکتاری محافظت کنند لازم است که اداره این پارک‌ها به سازمان بوستان‌ها سپرده شود.

به گزارش ایسنا، مجید فراهانی صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود در جلسه شورای شهر تهران با اشاره به حریق شب گذشته در بوستان چیتگر گفت:  در روز اول آغاز به کار شورای شهر سوگند خوردیم که در دفاع از حقوق مردم مسامحه نکنیم و هر گونه ممنوعیت و محدودیت در حقوق قانونی مردم توسط شورای شهر رد می‌شود.

وی با بیان این که هیچ یک از اعضای شورا و مدیران شهرداری حق ندارند در حقوق همیشگی مردم ایجاد محدودیت کنند، اظهار کرد: شاهدیم که تذکر اعضای شورای شهر را روابط عمومی مناطق پاسخ می‌دهند و باید بگویم که عضو شورا نماینده مردم است نه نماینده شهرداری و باید براساس قسمی که خوردیم از حقوق مردم دفاع کنیم.

فراهانی با اشاره به پیشنهاد یکی از اعضاء مبنی بر این که از ورود خودرو به پارک چیتگر جلوگیری شود گفت: چیتگر 95 هکتار است مگر می‌شود با پای پیاده رفت؟ می‌گویند می‌خواهیم خودروی برقی بگذاریم اما معلوم نیست این اتفاق کی رخ می‌دهد.

وی با اشاره به حریق شب گذشته پارک چیتگر گفت: این حریق دل همه ما را سوازند اما این اولین بار نیست و اگر آمارها را نگاه کنیم می‌بینیم که در شش ماه اول سال گذشته بیش از 20 مورد آتش سوزی در چیتگر ثبت شده که این آمار بی سابقه است اما نشان می دهد که در مدیریت و اداره پارک‌های بزرگ باید کار خاصی انجام دهیم و از آن جا که مناطق امکانات لازم را ندارند تا از بوستان‌های جنگلی چند هکتاری محافظت کنند لازم است که اداره این پارک‌ها به سازمان بوستان‌ها سپرده شود.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا