محمدرضا زائری خلع لباس شده است؟

محمدرضا زائری در واکتش به برخی شایعات مبنی بر خلع لباس شدنش که پس از تغییر عکس پروفایل او در توییتر به وجود آمده بود نوشت:  نه خلع لباس شده ام و نه زی روحانیت را کنار گذاشته ام و هنوز هم و همیشه هم این لباس را دوست دارم و به نقش و اثر آن معتقدم. فقط می خواهم گاهی هم خودم باشم بدون آن قالبهایی که ممکن است باعث جدایی من از مردم بشود.

به گزارش انصاف نیوز حجت‌الاسلام زائری، فعال فرهنگی در صفحه‌ی توییتر خود نوشت:

«آخوندها شب با عمامه نمیخوابند، با عبا و قبا حمام نمیروند، توی پارک و کوهنوردی یا موقع توپ بازی با بچه هایشان مثل بقیه لباس میپوشند! لباس صنفی و پوشش سبک زندگیشان برای وظایف و کارکردهای نهاد دین مثل منبر و مسجد و تدریس و ارشاد،لباس روحانیت است. البته این لباس شأن وحرمتی دارد، البته اقتضاءات آن باید به طور طبیعی رعایت شود. اما این طور نیست که پوشیدن این لباس به معنی جداشدن از زندگی عادی روزمره باشد. شاید برای مراجع تقلید یا رهبر انقلاب حساسیت ها در حدی باشد که نخواهند کسی حتى لحظه ای هم با لباس عادی دیده شوند. ولی برای یک روحانی و طلبه معمولی مثل من چنین نیست.من در سفر یا رستوران یا موقع خرید از بازار یا همراهی با خانواده بدون لباس روحانیت هستم ابایی هم ندارم از اینکه دیگران مرا بدون عبا وعمامه ببینند. هرچند که بلاتکلیفی در این موضوع را هم نمیپسندم و به اصطلاح دوزیست نیستم که گاهی معمم باشم و گاهی نه! من بطور کلی روحانی هستم. و غالبا همین لباس را میپوشم، ولی جنبه های فردی و آزادیهای شخصی خودم را هم دارم و از اینهم نمی ترسم که با صدای بلند بگویم نمیخواهم عبا و عمامه مانع ارتباط من با مردم بشود و آنها از دیدن این هیبت و هیأت احساس دوری و فاصله بکنند. به همین دلیل عکس پروفایل خودم را بدون عمامه گذاشتم، نه خلع لباس شده ام و نه زی روحانیت را کنار گذاشته ام و هنوز هم و همیشه هم این لباس را دوست دارم و به نقش و اثر آن معتقدم. فقط می خواهم گاهی هم خودم باشم بدون آن قالبهایی که ممکن است باعث جدایی من از مردم بشود. ممنون که این اجازه و اختیار را به من می دهید!

توضیح: عکس را که دوستی در روزهای اخیر برایم فرستاده مربوط به زیارت مقام سیده خوله در بعلبک لبنان است»

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

 1. #اعتراف

  آقای زائری گفته است:
  “نمیخواهم عبا و عمامه مانع ارتباط من با مردم بشود و آنها از دیدن این هیبت و هیأت احساس دوری و فاصله بکنند”.

  ایسان با صراحت اعلام کرده‌اند که مردم به این احساس و باور رسیده‌اند که بین روحانیت و مردم ، فاصله وجود دارد.

  3
  1
 2. نه بابا جان ما مردمی هسنیم عالم دوست .البته نه هر عالم وهر روحانی !مردم ایران فهمیده تر از این حرفها وتوهم ها هستند گه فکر کنی با لباس وبی لباس روحانیت از نیت شما آگاه نمی شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا