ضرورت نقد اندیشه و عملکرد امام راحل | پایگاه خبری تحلیلی انصاف نیوز ضرورت نقد اندیشه و عملکرد امام راحل | پایگاه خبری تحلیلی انصاف نیوز

ضرورت نقد اندیشه و عملکرد امام راحل

شهاب‌الدین حائری شیرازی در یادداشتی تلگرامی با عنوان «ضرورت نقد اندیشه و عملکرد امام راحل» نوشت:

یکی از تفاوتهای نسل های پس از انقلاب وخصوصا نسل دهه هفتاد به بعد با نسلهای گذشته، جسارت در نقد و گریز از اسطوره و قدیس سازی‌ست.

نسل پرورش یافته در دنیای جریان آزاد اطلاعات وشبکه مجازی؛ این نسل نقدهای بسیاری بر عملکرد امام راحل شنیده و تنها پاسخ قانع کننده و بدور از لاپوشانی و قدسی سازی میتواند به حفظ گفتمان امام راحل در ذهن واندیشه این نسل کمک نماید.

نقد اندیشه وعملکرد امام راحل وگفتن بی مجامله ضعفها و قوتها موجبات اعتماد سازی بین نسل حاضر وامام راحل گردیده وبعکس قدسی سازی و نادیده گرفتن ضعفها به تند شدن فضا وعدم برقراری ارتباط ، بین این نسل واندیشه امام راحل را فراهم میاورد .

صدا وسیما میبایست در جهت حفظ گفتمان امام راحل به تبیین نقادانه آراء وعملکرد ایشان در ضمن برنامه هایی چالشی وصادقانه بپردازد.

برنامه های احساسی و شعاری کمکی به بهبود جایگاه ایشان در ذهن و نظام فکری نسل جدید نمی نماید.

از طرف دیگر هر اندیشه ای با نقد ونظر است که پالوده از لغزش گردیده و زمینه ماندگاریش فراهم میشود لذا برای حفظ اندیشه و تفکر امام خمینی بایست این اندیشه مورد نقد و نظر وگاه اصلاح قرار گیرد تا بماند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن