جزئیات دستگیری مادر کودک آزار

سرهنگ جواد جهان‌شیری، رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی گفت: این خانم در خصوص علت و انگیزه‌اش از ارتکاب به جرم کودک‌آزاری مدعی شده که تحت تاثیر و فشار روانی از سوی فردی که با وی در فضای سایبر آشنا شده، قرار گرفته بوده است.

به گزارش ایسنا سرهنگ جواد جهان‌شیری در خصوص زن‌کودک‌آزار در اینستاگرام، بیان کرد: با رصد و پایش فضای سایبری و باتوجه به حجم بالای گزارشات مردمی واصله به سایت رسمی پلیس فتا مبنی بر پیگیری زود هنگام و برخورد با مسبب ایجاد تصاویر دل‌خراش و فیلم‌های کوتاه از کودک آزاری مادر جوان نسبت به فرزند خردسالش در فضای اینستاگرام، رسیدگی به این موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان سایبری قرار گرفت.

وی عنوان کرد: کارشناسان پلیس فتا استان خراسان رضوی با بررسی موضوع و تحقیقات فنی موفق به شناسایی عامل کودک آزاری در فضای سایبر شدند.

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی افزود: پس از شناسایی متهم و هماهنگی با مراجع قضایی، وی را به همراه ادله دیجیتالی مربوطه به  پلیس فتا انتقال دادند.

جهان‌شیری اظهار کرد: طی تحقیقات صورت گرفته توسط کارشناسان پلیس، متهم خانم جوانی بود. او در خصوص علت و انگیزه‌اش از ارتکاب به جرم کودک‌آزاری مدعی شد که تحت تاثیر و فشار روانی از سوی فردی که با وی در فضای سایبر آشنا شده، قرار گرفته بود.

وی ادامه داد: این فرد غریبه از او خواسته است تا با ارسال تصاویری از فرزند خردسالش او را در جمع‌آوری دنبال‌کننده در فضای مجازی همراهی کند تا او از این طریق بتواند  آمار بازدیدکنندگان و دنبال شوندگانش را در شبکه اجتماعی اینستاگرام را افزایش دهد.

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: براساس تحقیقات نهایی کارشناسان و ادله دیجیتالی مکشوفه از وی، دلالت بر صحت گفته‌های متهم دستگیر شده بود که در نهایت با دستور قضایی حکم بازداشت زن جوان جهت بررسی سلامت روانی و پزشکی وی صادر شد.

سرهنگ جهان‌شیری با اشاره به ماده ۷۴۶ قانون رسیدگی به جرایم رایانه‌ای، تاکید کرد:‌ احصاء و رویت انتشار هرگونه کلیپ در فضای مجازی با عناوین کودک آزاری، همسر آزاری، دگر آزاری، حیوان آزاری و… که سبب تشویش اذهان عمومی و جریحه‌دار شدن افکار عمومی گردد، مشمول قانون رسیدگی به جرایم رایانه‌ای شده و با مجرم برخورد قانونی مناسب صورت خواهد پذیرفت. همچنین، بازنشر فیلم و تصاویر منتشر شده نیز مشمول پیگرد قانونی خواهد بود.

وی در خصوص مساعد بودن اوضاع بالینی کودک آسیب‌دیده، تشریح کرد: برابر تعاملات برون سازمانی، هم‌اکنون نتایج بررسی‌ها و یافته‌های فنی و انتظامی این پلیس به منظور اقدامات لازم و قانونی، در اختیار سایر نهادها و سازمان‌های ذی‌ربط نظیر سازمان بهزیستی قرار گرفته است.

رئیس پلیس فتا استان خراسان رضوی افزود: والدین باید نظارت مستمر بر فعالیت‌های مجازی و وب‌گردی فرزندان خود، داشته باشند.

سرهنگ جهان‌شیری تاکید کرد: نیاز است خانواده‌ها در جهت حفظ کیان خانواده و اصالت فرهنگ ایرانی اسلامی، فضای سایبری را با اهمیت تلقی کنند و از هرگونه انتشار مطلب یا تصاویری که با فرهنگ ایرانی اسلامی سنخیت نداشته پرهیز کنند و نسبت به ارتقاء دانش و آگاهی خود از آسیب‌ها و تهدیدات سایبری به خصوص شبکه‌های اجتماعی تلاش کنند.

بر اساس گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا، وی گفت: از کاربران فضای مجازی خواست می‌کنیم که درصورت مشاهده موارد مشکوک، آن را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی ثبت و به ما اعلام کنند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا