روایت وزیر ورزش از انتخاب ویلموتس

مسعود سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان درباره نقش وزارت ورزش در انتخاب ویلموتس گفت: در طول روز نامه‌های اینچنینی زیادی به وزارت ورزش می‌رسد. ما هم این نامه‌ها را به فدراسیون‌ها ارجاع می‌دهیم چون آن‌ها تصمیم گیرنده اصلی هستند و نقش وزارتخانه نظارتی است. نامه مربوط به مرکز فرهنگی ایران و هلند هم به دست ما رسید که من روی آن نوشتم: «برای بررسی و بهره برداری به این فدراسیون ارجاع شود.»

به گزارش “ورزش سه”، بعد از انتقادهایی که به چگونگی عقد قرارداد با مارک ویلموتس شد، مهدی تاج در یک برنامه تلویزیونی سکوت خود را شکست و از یک راز بزرگ پرده برداشت. رییس سابق فدراسیون فوتبال در این مصاحبه اعلام کرد وزارت ورزش در معرفی ویلموتس به فدراسیون از طریق مرکز فرهنگی ایران و هلند نقش داشته؛ اظهارنظری که باعث شد انگشت اتهام به سوی شخص وزیر ورزش برود.

با اینکه وزارت ورزش خیلی زود در بیانیه ای به اظهارات مهدی تاج واکنش نشان داد و ارجاع دادن نامه مرکز فرهنگی ایران و هلند به فدراسیون را یک امر عادی اداری دانست، اما همچنان ترکش های این اتفاق به مسعود سلطانی فر برخورد می کند.

وزیر ورزش که امروز نشست هم اندیشی درباره خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس برگزار کرد، به خاطر اهمیت ماجرای ویلموتس به ابهام‌هایی که در این پرونده مطرح شده، واکنش نشان داد.

مسعود سلطانی‌فر درباره نقش وزارت ورزش در انتخاب ویلموتس گفت: در طول روز نامه‌های اینچنینی زیادی به وزارت ورزش می‌رسد. ما هم این نامه‌ها را به فدراسیون‌ها ارجاع می‌دهیم چون آن‌ها تصمیم گیرنده اصلی هستند و نقش وزارتخانه نظارتی است. نامه مربوط به مرکز فرهنگی ایران و هلند هم به دست ما رسید که من روی آن نوشتم: «برای بررسی و بهره برداری به این فدراسیون ارجاع شود.»

وی افزود: علاوه بر سه گزینه ای که در این نامه نام آن ها برده شده بود، نام های دیگری هم در آن مقطع برای تیم ملی فوتبال مطرح بودند که حدود 9 نفر می‌شدند. نام‌هایی مثل لوران بلان، فرناندو هیرو، دیک ادوکات، دالیچ، برانکو ایوانکوویچ و… هم نامشان برای هدایت تیم ملی مطرح شده بود. در نهایت خود فدراسیون تصمیم گرفت با ویلموتس قرارداد امضا کند و تمام موارد را خود فدراسیون بررسی کرده. مسئولیت قرارداد ویلموتس هم با فدراسیون فوتبال است و قطعاً خودشان به نهادهای نظارتی پاسخ خواهند داد.

وزیر ورزش ادامه داد: من آن زمان طرفدار مربی ایرانی بودم و به دوستان در فدراسیون هم گفتم که مربیان خوبی در ایران داریم. حتی گفتم به دنبال مربی خارجی نباشید چون هزینه ها سنگین است، اما خود فدراسیون تصمیم گرفت با ویلموتس قرارداد امضا کند. الان هم نظرم این است که استفاده از مربی و بازیکن خارجی به خاطر قیمت بالای ارز منطقی نیست.

سلطانی فر در بخش دیگری از صحبت های خود در رابطه با صحبت هایی که پیرامون نقش داشتن او در افتتاح مرکز فرهنگی ایران و هلند مطرح می شود، گفت: سال 95 که به هلند سفر کرده بودیم، سفیر ایران در هلند از من دعوت کرد که این انجمن را افتتاح کنم. بعد از آن دیگر ارتباطی با آن مرکز نداشتم.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا