پرسنل شرکت برق خوزستان از تعدیل ۱۵ نفر می‌گوید [+جوابیه شرکت برق منطقه‌ای خوزستان]

یکی از کارگران شرکت شبکه برق فشار قوی خوزستان از تعدیل شدن ۱۵ نفر از نیروهای این شرکت گفته و شرایط خود را توضیح می‌دهد.
محمد صالحی راد به انصاف نیوز می‌گوید: «بنده ۱۵ سال هم سابقه‌ی کار داشتم و چندین بار هم در حین کار دچار سانحه شدم. چهار بار زانوی خود را عمل کرده‌ام، تغییر مفصل زانو انجام داده‌ام. بعد از ۱۵ سال سابقه بدون اینکه مثلا از ۶ ماه قبل نیز اعلام کنند، در روز کارگر نامه‌ی اخراج را به ما دادند، در گذشته به صورت قراردادی کار می‌کردیم و قراردادهای ما در اسفند سال ۹۸ تمام می‌شد اما تا ماه دوم سال ۹۹ سر کار بودیم و کسی چیزی از تعدیل نگفت.
هرسال قرارداد ما را تمدید می‌کردند، ۸۰ درصد از این ۱۵ نفری که اخراج شدند، نیروهای فنی هستند. فقط کارگران هم تعدیل شده‌اند، از خصوصی سازی می‌گویند و زمانی که بنده در این شرکت استخدام شدم، نیمه خصوصی بود. چندین سال است کاملا خصوصی است و دائما از تعدیل می‌گویند. ۴۱ سال سن دارم و ۱۵ سال در آن شرکت کار کردم و این همه حین کار دچار سانحه شده‌ام. کجا می‌توانم استخدام شوم؟ در شرکت می‌پرسیم، چرا کسانی که تازه استخدام شده‌اند را اخراج نمی‌کنید و با سابقه‌ها را تعدیل می‌کنید؟ به ما پاسخ می‌دهند، این‌ها به اشخاصی وابسته هستند، مثلا فلانی پدرش در حراست است و یا پسر فرماندار فلان شهر است.»
او گفت: «از طریق استانداری و مراجع دیگر هم پیگیر شده‌ام، فایده‌ای نداشته است. ما در بخش برق شهری نیستیم بلکه در واحدهای فشار قوی هستیم. در بیابان و ایستگاه‌های مادر کار می‌کنیم و حتی در کوه‌های گلپایگان -یعنی خارج از خوزستان- آسیب دیده‌ام. از ۱۵ متر ارتفاع پایین افتاده‌ام و از ۹ صبح تا ۴ بعد از ظهر بیهوش بودم و بعد من را بیهوش پیدا کردند. تمام گردنم پلاتین است و چهار سال را روی ویلچر بودم. ایثارگر به کی می‌گویند؟ یک سال است که ازدواج کرده‌ام، این همه در شرکت کار کردم و زحمت کشیدم اما در نهایت اخراج شدم.»


جوابیه‌ی شرکت برق منطقه‌ای خوزستان

مدیریت محترم پایگاه خبری تحلیلی انصاف نیوز
با سلام و احترام
بازگشت به درج خبری در آن پایگاه در تاریخ ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ در خصوص تعدیل نیرو پرسنل برق خوزستان به استحضار میرساند که نیروهای مورد بحث در استخدام شرکت پیمانکاری طرف قرارداد شرکت برق منطقه‌ای خوزستان بوده و کارگران فوق الذکر هیچ ارتباط سازمانی با شرکت برق منطقه‌ای خوزستان ندارند، لذا، شایسته است جهت درج اصلاحیه فوق در آن پایگاه خبری، دستور انجام اقدامات لازم را صادر فرمایید.
با احترام
تورج فتاحی
مدیر روابط عمومی شرکت برق منطقه‌ای خوزستان


اصلاحیه:
محمد صالحی راد می‌گوید که منظورش پرسنل شرکت تعمیر و نگهداری انتقال نیروی خوزستان بوده است که به اشتباه پرسنل برق خوزستان نوشته شده است.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن