خرید تور تابستان

هشدار سازمان همکاری اسلامی به اسرائیل

سازمان همکاری اسلامی هشدار داد که اقدام اسرائیل برای الحاق هر بخشی از اراضی اشغالی فلسطین به منزله اعلام رسمی برای لغو کلیه توافقنامه‌های امضا شده توسط آن و پایان دادن به حل و فصل اختلافات با فلسطینیان از طریق مذاکره است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، سازمان همکاری اسلامی اعلام کرد، چنین اقدامی نشان‌دهنده تشدید خطرناک سیاست‌ها و اقدامات استعماری این رژیم و تجاوزی آشکار به حقوق تاریخی، قانونی و سیاسی ملت فلسطین و نقض آشکار منشور سازمان ملل، اصول حقوق بین الملل، قطعنامه‌های مربوطه سازمان ملل و قوانین بین المللی است.

این واکنش در بیانیه پایانی نشست فوق العاده مجازی وزرای خارجه کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی در روز چهارشنبه مطرح شد.

این نشست به درخواست دولت فلسطین در مورد تهدید دولت اشغالگر اسرائیل به الحاق بخش‌هایی از قلمرو فلسطین اشغالی در سال ۱۹۶۷ صورت گرفت.

سازمان همکاری اسلامی اسرائیل را به تعمد در نابودی تلاش‌های بین المللی برای برقراری صلح عادلانه، پایدار و فراگیر بر اساس راه حل دو کشوری و سوق دادن کل منطقه به سمت خشونت و بی‌ثباتی متهم کرد.

در این نشست مقرر شد تا  مقابله شدید با تهدیدات اسرائیل  و اقدامات سیاسی، حقوقی و دیپلماتیک ممکن صورت گیرد.

در این جلسه همچنین از  شورای امنیت خواسته شد تا به مسئولیت‌های قانونی خود در زمینه حفظ حقوق ملت فلسطین عمل کند و هیچگونه تغییر در مرزهای پیش از ۱۹۶۷ را به رسمیت نشناسد و نپذیرد و اقدامات لازم را برای مقابله با طرح‌های الحاق با ملزم کردن رژیم اشغالگر به توقف همه اقدامات غیرقانونی‌اش انجام دهد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا