«آموزش و پرورش برای هر وضعیتی در شروع سال تحصیلی آماده است»

محسن حاجی‌میرزایی، وزیر آموزش و پرورش از آمادگی این وزارتخانه برای هر وضعیتی در شروع سال تحصیلی خبر داد.

به گزارش ایسنا حاجی میرزایی طی سفر به خراسان شمالی در تاریخ ۲۸ خرداد ماه در جمع خبرنگاران ، با اشاره به اینکه وضعیت شیوع ویروس کرونادر آینده امکان پذیر نیست، اظهارکرد: بر همین اساس خود را برای شرایط آینده آماده کرده ایم و اگر قرار باشد که برخی از ایام سال که دانش آموزان حضور داشته باشند و چه حضور نداشته باشند، آمادگی کسب کرده ایم.

وی افزود: حتی آمادگی های لازم نیز فراهم شده است که چه درس هایی در دوره حضوری دانش آموزان در کلاس های درس و چه درس هایی در بستر فضای مجازی آموزش داده شود.

حاجی میرزایی ادامه داد: اگر ناگزیر باشیم کلاس ها را محدودتر کنیم، برای این امر نیز آمادگی های لازم کسب شده است.

وی در ارتباط با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت به دانش آموزان نیز بیان کرد: فرهنگ ایثار و شهادت در کتاب های درسی دیده شده است و این چنین نیست که چیزی از کتاب های درسی حذف شده باشد و هیچ چیزی حذف نشده است.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: آموزش و پرورش جایگاه ویژه ای در احیاء ارزش های دینی، انقلابی و اسلامی دارد و در سند تحول بنیادین مهمترین مقوله ما تربیت انسان ها در وجوه مختلف اعتقادی، فرهنگی، اخلاقی، عبادی، سیاسی و اجتماعی است.

وی تاکیدکرد: در ۱۳ آبان و هشت سال دفاع مقدس دانش آموزان نقش مهمی را ایفا کرده اند، بطوریکه این وزارتخانه دارای ۳۶ هزار دانش آموز و چهار هزار معلم شهید است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا