نامه‌ی سرگشاده سعید زیباکلام به وزیر کشاورزی

نامه‌ی سرگشاده سعید زیباکلام خطاب به به وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازملن جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور را به نقل از کانال تلگرامی این استاد دانشگاه می‌خوانید:

«سلام بر شما

خداوند به شما توفیق خدمت بدهد و خدا کند شما عالیحضرتان هم مقام و منصب خود را مجرایی برای خدمت به عیال‌الله ببینید، نه فرصتی برای سرکیسه‌کردن ملت و خوش‌خدمتی به این و آن اعلیحضرت.

۱٫ مطابق اسناد و مدارک و شواهد، اداره ثبت لواسان مصوبه٧٦/٧/١٤ هیئت نظارت موضوع ماده ۳۳ قانون حفاظت و بهره‌برداری از جنگلها را در دفتر املاک منعکس نكرده و نیز از صدور سند مالکیت اراضی ملی مشمول ماده ۶۴ از پلاک ۱۴/۱۱/۳ به مساحت ۲۲هکتار واقع در منطقه تپه سرخه لواسان امتناع مي‌كند.

۲٫ آنچه اما به آن عالیحضرتان ربط پیدا می‌کند این است که چرا اداره منابع طبیعی شمیرانات از پیگیری موضوع در مرجع قضايي جهت ابطال اسناد صادره به نام اشخاص خودداری كرده و صدور سند مالکیت اراضی ملی از جانب اداره ثبت لواسان را ابداً پیگیری نمی‌کند؟

۳٫ به راستی حال که اداره کل ثبت استان تهران ۷۱ فقره رای با موضوع “احراز اشتباه بیّن در عملیات ثبتی” اداره ثبت لواسان را از هیئت نظارت ثبت کل دریافت کرده، چرا اداره منابع طبیعی شمیرانات هیچ اقدامی جهت ابطال اسناد تک‌برگی موجود نزد اشخاص نمی‌کند تا حقوق مالکیت
دولت بر اراضی فوق استیفا شود؟

۴٫ آیا امکان دارد در اینجا هم شبکه‌ای رانتی میان اداره ثبت لواسان، اداره منابع طبیعی شمیرانات، و برخی افراد زمین خوار وجود داشته باشد؟

۵٫ آیا وزیر محترم جهاد کشاورزی و رئیس سازمان جنگل‌ها اساساً اطلاعی از این موضوع دارند؟ آیا وظیفه خود نمی‌دانند به این موضوع که به اشاراتی گفته آمد سریعاً ورود و از تضییع حقوق بیت‌المال ممانعت کنند؟

امیدوارم این مقدار برای اقدام عالیحضرتان بسنده باشد.

▪️و الی‌الله ترجع‌الامور

۲۹ خرداد ۱۳۹۹»

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن