واکنش پمپئو به اعتراض شورای حقوق بشر سازمان ملل به آمریکا

«مایک پمپئو»، وزیر امور خاذجه آمریکا در واکنش به تصویب قطعنامه‌ای از سوی شورای حقوق بشر سازمان ملل مبنی بر “محکومیت نژادپرستی سیستماتیک و خشونت پلیس” این شورا را “پناهگاه دیکتاتورها و دموکراسی‌هایی خواند که در قبال آنها سخت‌گیری نمی‌کنند”.

به گزارش ایسنا به نقل سایت شبکه المیادین، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا امروز، شنبه به شدت از آنچه “دورویی” شورای حقوق بشر سازمان ملل خواند، انتقاد کرد.

پامپئو در واکنش به قطعنامه محکومیت نژادپرستی سیستماتیک و خشونت پلیس مدعی شد: شورای حقوق بشر سازمان ملل شامل ونزوئلا و اخیرا کوبا و چین شده است به این ترتیب این شورا پناهگاهی برای دیکتاتورها و دموکراسی‌هایی شده که با آنها بدون سخت‌گیری تعامل می‌شود.

وی افزود: مصوبه روز جمعه شورای حقوق بشر بر پلیس و نژادپرستی در آمریکا تمرکز داشت و به نظر ما این شورا به سطح جدیدی از انحطاط رسیده است.

رئیس دستگاه دیپلماسی آمریکا همچنین روز جمعه در شدیدترین سخنرانی علیه چین از اروپا خواست به جای “سرکشی” که این کشور “فرای قانون” می‌خواهد، تحمیل کند، “آزادی” را انتخاب کند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. مخالفان نژاد پرستی و خشونت غیر قانونی پلیس علیه شهروندان در مورد درستی و عادلانه بودن تمامی قطعنامه های سازمان ملل متحد متفق القول نیستند. وزیر امور خارجه ایالات متحده آمریکا در واقع نظر شهروندان کشور متبوع خود و اعتراضات سراسری آنها را فاقد اعتبار و بازیچه چین و کوبا میخواند. نمیتوان منکر این واقعیت شد که اعتراضات مردم آمریکا به نژاد پرستی سیستماتیک الهام بخش خیزش های مردمی عدالت خواهانه به ویژه در غرب شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن