محمد بنا: حذف کشتی از المپیک دروغ بزرگ است

«محمد بنا»، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی خبرهای منتشر شده مبنی بر حذف کشتی فرنگی از المپیک ۲۰۲۴ را بدون سند و دروغ بزرگ دانست.

محمد بنا در گفتگو با ایسنا درباره خبرهای منتشر شده مبنی بر حذف کشتی فرنگی از المپیک ۲۰۲۴، با بیان مطلب فوق، اظهار کرد: بیشتر کشورهای صاحب کشتی در دنیا به غیر از کشوری مثل آمریکا هم در ‌کشتی آزاد و هم فرنگی خوب هستند و حتی کشورهای خواهان کشتی فرنگی بیشتر است. بحث بر این بوده که زمانی کشتی بطور کلی از المپیک حذف شود که نشد.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی افزود: المپیک ۲۰۲۴ در فرانسه برگزار می‌شود که در کشتی فرنگی فعال است و حرف برای گفتن دارد. وقتی کشوری مثل سنگال به عنوان میزبان المپیک جوانان ورزش خاصی ندارد، می‌تواند درخواست حذف یکی دو رشته را بدهد و به جای آن رشته‌های دیگری که در آن قوی‌تر هستند را جایگزین کنند.

وی تصریح کرد: در المپیک جوانان هر کشور فقط می‌تواند در ۲ وزن حضور داشته باشد. خب آمدند به میزبان گفتند کشتی را بطور کامل نمی‌توانی حذف کنی و در نهایت به این نتیجه رسیدند بین کشتی فرنگی، آزاد و زنان، کشتی فرنگی نباشد و به جای آن کشتی ساحلی باشد. این موضوع چه ربطی به المپیک بزرگسالان دارد؟ اصلا این بحث ارتباطی با یکدیگر ندارد و دلیل نمی‌شود آن را به المپیک بزرگسالان ربط بدهیم.

بنا ادامه داد: حال یک نفر از فدراسیون آذربایجان آمده گفته کشتی فرنگی از المپیک حذف می‌شود. سریع هم خبر آن در داخل کشور منتشر می‌شود. خب یک مقداری مطالعه کنید یا از روابط بین‌الملل فدراسیون کشتی بپرسید تا از اتحادیه جهانی پرس و جو کند. آنوقت اگر مطمئن شدید، خبر حذف کشتی فرنگی از المپیک را بدهید.

سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی در پایان گفت: انتشار این خبر در شرایط شیوع کرونا و بلاتکلیفی کشتی، جنبه خیلی منفی بر ادامه کار نوجوانان و جوانان کشتی گیر دارد که می‌توانند در المپیک ۲۰۲۴ برای ایران بدرخشند و تا این موضوع و حقیقت آن ثابت شود می‌تواند تاثیرات خیلی بدی بر کشتی داشته باشد.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن