نقش جورج سوروس در اعتراضات آمریکا؟!

تئوری توطئه درباره اینکه جورج سوروس، اعتراضات سراسری علیه خشونت پلیس آمریکا را سازماندهی و تامین مالی کرده است، در بین راست‌های افراطی آمریکا در فضای اینترنت تقویت می‌شود.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه دیلی میل، این تئوری‌ها، از اقدام سوروس در استخدام معترضان و اجاره اتوبوس برای انتقال آن‌ها به اعتراضات گرفته تا تخلیه بار آجر در اطراف محل اعتراضات با هدف اینکه معترضان آن‌ها را به سمت پلیس یا شیشه فروشگاه‌ها پرتاب کنند، شامل می‌شود.

تعداد رو به رشدی از حامیان راست افراطی شامل برخی از رهبران جمهوری‌خواه این تئوری‌ها را تقویت کردند و پست‌های آنلاین در هفته‌های اخیر درباره سوروس به شدت افزایش یافته است.

این موارد همچنین با تبلیغات آنلاین گروه‌های محافظه‌کار همراه شده‌ است. آن‌ها از مقام‌ها می‌خواهند تا درباره اقدام “جورج سوروس در تامین مالی تروریسم داخلی و فساد چندین دهه‌ای او” تحقیق کنند.

سوروس آمریکایی- مجارستانی که یک یهودی ۸۹ ساله است، چندین دهه است که هدف بسیاری از گروه‌ها قرار می‌گیرد زیرا میلیاردها دلار از ثروت شخصی‌اش را در تحولات کشورهای ناآرام هزینه می‌کند.

موج جدید اعتراضات در آمریکا با مرگ جورج فلوید، سیاه‌پوست آمریکایی که ۲۵ مه با خشونت پلیس کشته شد، به راه افتاده است. برخی تاکید دارند که سوروس این اعتراضات را تامین مالی کرده است، در حالی که دیگران می‌گویند او با پلیس همدست است تا مرگ ماه گذشته فلوید را ساختگی نشان دهد. برخی معتقدند که او صاحب “آنتیفا” و جنبش “زندگی سیاه‌پوستان مهم است” است و عده‌ای تاکید دارند که او سابقا نازی بوده و متعهد است که آمریکا را نابود کند.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا