یک انتظار عضو شورای شهر از رییس جمهور

حجت نظری عضو شورای شهر تهران در پستی اینستاگرامی درباره‌ی ملک نهاد ریاست جمهوری نوشت:

جناب آقای رییس جمهور؛
حتما شما که حقوقدان هستید و از ابتدای انقلاب اسلامی در سطوح عالی قانون‌گذاری و مدیریتی حضور داشته‌اید و تاکنون دوبار و پس از اعتماد میلیونی مردم، سوگند خورده‌اید که پاسدار قانون اساسی باشید، بهتر از من می‌دانید که در اصل‏ پنجاهم این قانون اساسی صراحتا تاکید شده که «در جمهوری‏ اسلامی‏، حفاظت‏ از محیط زیست‏ که‏ نسل‏ امروز و نسل‌های‏ بعد باید در آن‏ حیات‏ اجتماعی‏ رو به‏ رشدی‏ داشته‏ باشند، وظیفه‏ عمومی‏ تلقی‏ می‏‌گردد. از این‏ رو فعالیت‌های‏ اقتصادی‏ و غیر آن‏ که‏ با آلودگی‏ محیط زیست‏ یا تخریب‏ غیر قابل‏ جبران‏ آن‏ ملازمه‏ پیدا کند، ممنوع‏ است‏.»
حال نمی‌دانم چه‌طور در ملکی که متعلق به نهاد ریاست جمهوری است، این‌گونه درختان قلع و قمع شده‌اند و این نابودی درختان چه‌طور رخ داده است؟ نمی‌دانم چه‌طور صراحتا در اسناد شهرداری تهران و نیز طرح تفصیلی، کاربری ملک مورد مناقشه مسکونی اعلام شده، اما روابط عمومی نهاد ریاست جمهوری کاربری آن را اداری اعلام کرده است؟ نمی‌دانم چه‌طور در ابتدای خردادماه، شهردار منطقه یک رای باغ بودن ملک را امضا می‌کند اما در پایان خردادماه، برخلاف امضایش مصاحبه می‌کند! نمی‌دانم چه‌طور ملکی که در سند آن قید باغ و عمارت آمده و رای کمیسیون ماده هفت نیز دارد، امکان ساخت و ساز می‌یابد؟ نمی‌دانم چه‌طور ساخت و ساز انجام می‌شود و چندماه بعد از رسانه‌ای شدن موضوع، جواز ساخت صادر می‌شود!
اینها سوالات من و بسیاری از مردم است که در جایگاه نماینده آنان، امروز در تذکری در صحن شورای شهر خواهان رسیدگی و پاسخگویی به آن‌ها شدم.

جناب آقای رییس جمهور؛
شما نماینده ما هستید و به همین دلیل هم انتظار نداریم که تخلف یا غفلتی در کارنامه شما باشد. من امیدوارم از تخلفات رخ داده در این ملک بی‌خبر بوده باشید و حال که در جریان آن قرار گرفتید، جبرانش کنید. جبران کنید تا دیگر مسئولان در هر رده و مقامی که هستند، شما را الگوی خود قرار داده و از عذرخواهی بابت اشتباه و جبرانش هراس نداشته باشند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا