بیانیه‌ی ترامپ علیه طرح نتانباهو صادر می‌شود؟!

بر اساس اعلام مشاور رئیس جمهور آمریکا ترامپ به زودی بیانیه‌ای در رابطه با طرح نتانیاهو برای الحاق کرانه باختری صادر می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، شبکه عبری زبان “کان” به نقل از کلین کانوی، مشاور دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا تاکید کرد که ترامپ تمایل دارد روند “صلح” در خاورمیانه را پیش ببرد.

از سوی دیگر، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا نیز اعلام کرد که تصمیم الحاق بخش‌هایی از کرانه باختری را دولت رژیم صهیونیستی اتخاذ خواهد کرد.

در همین راستا، ۷ کشور اروپایی یعنی آلمان، فرانسه، انگلیس، بلژیک، ایرلند، استونی و نروژ در بیانیه ای مشترک نسبت به عواقب و پیامدهای ناگوار اجرای طرح الحاق کرانه باختری هشدار دادند.

قبل از این نیز اتحادیه اروپا به رژیم صهیونیستی نسبت به اجرای این طرح هشدار داده بود و از احتمال تحریم این رژیم توسط برخی کشورها خبر داده بود.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به رغم تمامی مخالفت ها و واکنش ها بر اجرای این طرح اصرار دارد و اخیرا نیز اعلام کرده حتی در صورت مخالفت های داخلی به ویژه از سوی بنی گانتز وزیر جنگ و گابی اشکنازی وزیر خارجه، تصمیم خود را عملی خواهد کرد و اگر لازم باشد دولت را منحل کرده و انتخابات چهارم را برگزار می کند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن