موسوی: گزینه نظامی روی میز آمریکایی‌ها کپک زده‌

سیدعباس موسوی، سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان گفت: گزینه نظامی روی میز آمریکایی‌ها، گزینه کپک زده‌ای است که سال‌هاست روی میز روسای جمهور متوهم آمریکا خاک می‌خورد.

به گزارش ایسنا، سیدعباس موسوی در واکنش به اظهارات برایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و ماموریت تفرقه‌افکنانه‌اش به کشورهای منطقه و تهدیدات وی علیه ایران، مطالب بی ارزش گفته شده از سوی وی را بی پایه و اساس دانست و به شدت محکوم و رد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: برایان هوک همزمان با تلاش مذبوحانه برای توجیه بی اساس موضوع تمدید محدودیتهای تسلیحاتی، از گزینه نظامی در مورد ایران صحبت می‌کند؛ گزینه‌ای کپک زده که سال‌هاست روی میز روسای جمهور متوهم آمریکا خاک می‌خورد.

موسوی اضافه کرد: سیاست اصولی جمهوری اسلامی ایران در بخش نظامی کاملا مشخص و ماهیت این برنامه‌ها کاملا دفاعی است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در ادامه تاکید کرد: تهدید واقعی منطقه حضور مخرب و بی ثبات کننده آمریکا، تبدیل منطقه به پایگاه‌های نظامی و جلوگیری از پیشرفت و توسعه منطقه بدلیل تفرقه افکنی و ایجاد هراس به منظور فروش آسان تولیدات صنایع نظامی این کشور است.

موسوی در ادامه اظهار کرد: مادامی که مقامات آمریکا هر چند به گزاف از روی میز بودن گزینه نظامی علیه ملت ایران سخن می‌گویند و خروج خود از منطقه را به تاخیر می‌اندازند، جمهوری اسلامی ایران از هیچ تلاش مشروعی برای تقویت بنیه نظامی خود با تکیه بر توان داخلی دریغ نخواهد کرد و این امر را حق مسلم خود در دفاع از منافع ملی ایرانیان می‌داند.

موسوی افزود: برایان هوک در حالی در مورد تحریم تسلیحاتی ایران اقدام به رایزنی کرده که کشورش و برخی از متحدینش دارای صدها بمب هسته‌ای و دیگر سلاح‌های کشتار جمعی بوده و در عین حال هیچ گونه همکاری با آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و سایر نهادهای بین‌المللی ندارند و آژانس نیز هیچ‌گونه بازرسی از تاسیسات هسته‌ای آنها ندارد و بدتر آنکه آمریکا با فروش انبوه تسلیحات و تجهیزات پیشرفته به این کشورها، منطقه را عملا به انبار باروت تبدیل کرده و بسیاری از این سلاح‌ها همچنان علیه مردم مظلوم و بی پناه یمن و فلسطین و عراق و سوریه و دیگر ملتهای منطقه استفاده می‌شود.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پایان تاکید کرد: تامین امنیت منطقه توسط کشورهای منطقه، سیاست اصولی و ثابت جمهوری اسلامی ایران است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. جناب موسوی، اینگونه تحلیل ها از شما بعید است!! کپک زده!!؟ یعنی چی آخه!؟ تو خودت روزی روزگاری فکر میکردی آمریکائی ها ، حاج قاسم رو اونجوری هدف قرار بدن!؟ با این حرف ها دارید غفلت میکنید، یکهو بدون هیچ پیش زمینه ای ممکن است آمریکا یا اسرائیل جنگی را شروع کنند، وقتی که منافعی ایجاب کند هر اتفاقی ممکن است بیفتد، شما نباید غافل باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا