رسیدگی به اتهامات «احسان مازندرانی» پایان یافت

وکیل مدافع احسان مازندرانی، گفت: رسیدگی به اتهامات موکلم در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب پایان یافت و فردا (دوشنبه)آخرین لایحه دفاعی خود را به دادگاه تحویل خواهیم داد.

سیدمحمود علیزاده طباطبایی در گفت‌وگو با ایسنا، در رابطه با دادگاه احسان مازندرانی، مدیرمسئول روزنامه فرهیختگان، گفت: هفته گذشته و در تاریخ ۱۸ و ۱۹ اسفندماه دو جلسه رسیدگی به اتهامات موکلم در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست مقیسه برگزار شد.

وی ادامه داد: در دادگاه آخرین دفاعیات از موکلم اخذ شد و فردا قرار است آخرین لایحه دفاعی خود را به دادگاه تحویل دهیم.

وکیل مدافع احسان مازندرانی، خاطرنشان کرد: موکلم بیش از ۳۰ جلسه مورد بازجویی قرار گرفته که فقط در یک جلسه در رابطه با اتهاماتش مورد بازجویی قرار گرفته و مابقی جلسات بازجویی طبق گفته‌های خودش هیچ ارتباطی به اتهاماتش نداشته است.

علیزاده طباطبایی در رابطه با اتهامات موکلش، گفت: احسان مازندرانی به اتهام «اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام» از آبان‌ماه امسال بازداشت شده است.

وی با بیان این‌که «در پرونده موکلم بحث نفوذ مطرح نبوده است» تصریح کرد: نه در قرار مجرمیت و نه در کیفرخواست در پرونده موکلم بحث اینکه وی عامل نفوذی بیگانه باشد مطرح نشده است.

طباطبایی در رابطه با عیسی سحرخیز یکی دیگر از موکلانش، گفت: دادگاه موکلم به دلیل بیماری قلبی که داشتند تجدید شد و در حال حاضر وی در بیمارستان قلب بستری است.

وکیل مدافع عیسی سحرخیز در پاسخ به این پرسش که آیا تا پایان سال ۹۴ دادگاه وی برگزار می‌شود؟ گفت: با توجه به وضعیت جسمی موکلم بعید می‌دانم تا پایان امسال دادگاهی برای رسیدگی به اتهاماتش برگزار شود.

علیزاده طباطبایی در پایان خاطرنشان کرد: حق ما برای شکایت از رسانه‌هایی که نسبت به عیسی سحرخیز و احسان مازندرانی توهین، افترا و نشر اکاذیب را منتشر کردند، محفوظ است.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن