آیا تاکنون از خدمات نئوبانک‌ها استفاده کرده‌اید؟

نمایش نتیجه

Loading ... Loading ...

هزینه ۱۷ میلیاردی یک شعار!

روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: «میانه‌های دی‌ ماه سال گذشته بود که در نقطه پایانی یک پروژه زیرپوستی، گابریل کالدورن از پرسپولیس کنار رفت و یحیی گل‌محمدی جای او را گرفت. انتشار این خبر برای دنبال‌کنندگان جدی‌تر فوتبال ایران اصلا عجیب و غیر منتظره نبود.

محمدحسن انصاری‌فرد، مدیرعامل وقت باشگاه پرسپولیس به شدت با کالدرون زاویه داشت. این مساله را همان زمان هم همه می‌دانستند و مخصوصا پس از تغییرات مدیریتی در باشگاه، ابعاد داستان به‌صورت ویژه‌تری افشا شد. مهدی رسول‌پناه، سرپرست فعلی باشگاه پرسپولیس صراحتا در یک برنامه تلویزیونی ادعا کرد زمانی که جدایی کالدرون از پرسپولیس قطعی شد، انصاری‌فرد با او تماس گرفته و از فرط شادی خواهان «مژدگانی» شده است! مهرداد هاشمی، دیگر عضو هیات‌مدیره نیز از طغیان بی‌سابقه کالدرون علیه انصاری‌فرد در یکی از جلسات مشترک خبر داده و مدعی شد مربی آرژانتینی به‌شدت از دست آقای مدیرعامل به ستوه آمده بود. از همه بدتر این که وقتی گل‌محمدی در یک جابه‌جایی بسیار گران‌قیمت به نیمکت پرسپولیس منتقل شد، در اولین جلسه تمرینی با سرخپوشان سهوا اعتراف کرد سفارش جذب اوساگونا را از ۱۰ روز قبل به باشگاه داده بود؛ این یعنی زمانی که پرسپولیسی‌ها وانمود می‌کردند درصدد بازگرداندن کالدرون هستند، از مربی بعدی سفارش بازیکن جدید هم گرفته بودند! مجموعه این مسائل نشان می‌دهد چرا در مورد جدایی کالدرون از کلیدواژه «پروژه» استفاده می‌کنیم. او رفت، چون باید می‌رفت.

به هر جهت حالا شش ماه بعد از جدایی حیرت‌انگیز گابریل کالدرون، شکایت او به‌ ثمر نشسته و فیفا باشگاه پرسپولیس را به پرداخت غرامتی ۷۵۰ هزار دلاری به این مربی و دستیارانش محکوم کرده است. این رقم بسیار سنگین در شرایط ارزی فعلی کشور هزینه‌ای حدودا ۱۷ میلیارد تومانی به باشگاه تحمیل می‌کند. این در حالی است که کالدرون با به‌ جا گذاشتن یک حدنصاب استثنایی، پرسپولیس را قهرمان نیم‌فصل کرده و به نیمه‌نهایی جام حذفی رسانده بود. گابی شاید اولین مربی تاریخ باشد که بعد از هفت پیروزی پیاپی از تیمش رانده می‌شود.

بنابراین عزل او توجیه فنی نداشت و تازه اگر قرار بود این کار انجام شود، می‌شد از ظرافت‌های موجود در قرارداد استفاده کرد. مثلا اگر کالدرون تا پایان نیم‌فصل بخشی از رقم دستمزدش را می‌گرفت، نمی‌توانست روی بقیه مطالباتش اقدام کند اما آن پول ناچیز هم به موقع به کالدرون پرداخت نشد تا حالا باشگاه در بدترین شرایط مالی ناچار به پرداخت تمام طلب این مربی شود. این تازه غیر از طلب برانکو و دستیارانش است و باز غیر از دستمزد بودیمیر و رادو و بشار است و باز غیر از هزینه چند میلیارد تومانی جذب یحیی گل‌محمدی برای نیم‌فصل دوم است و … .

تخمین می‌زنند که با قیمت فعلی ارز، طلب کالدرون از پرسپولیس چیزی حدود ۱۷‌میلیارد تومان خواهد شد. عاقبت هم هیچ‌کس نفهمید چرا کالدرون موفق رفت و چرا چنین هزینه هنگفتی به باشگاه تحمیل شد. برخی فقط حدس می‌زنند محمدحسن انصاری‌فرد دوست نداشت پرسپولیس با مربی انتخاب‌شده توسط ایرج عرب به مقام قهرمانی برسد. او مایل بود در قامت یک فاتح، گل‌محمدی را به پرسپولیس بیاورد، بعد در کنار یحیی و مطهری و افشین پیروانی و کریم باقری عکس دسته‌جمعی بگیرد و بتواند شعار معروف «کادر تمام پرسپولیسی» را سر بدهد؛ شعاری که حالا بیش از ۱۷ میلیارد تومان برای باشگاه پرسپولیس هزینه در پی داشته است. بله؛ هزینه برخی شعارها سرسام‌آور است!»

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا