انتقاد ایران به دولت اوباما در پی حکم پرداخت غرامت ۱۱ سپتامبر

سخنگوی وزارت خارجه، حکم دادگاهی در آمریکا مبنی بر محکومیت ایران به پرداخت غرامت به خاطر ۱۱ سپامبر را مضحک خواند و گفت: ما قوه مجریه آمریکا را نیز در صدور این نوع احکام همدست و شریک می دانیم.

به گزارش انصاف نیوز، حسین جابری انصاری گفت:

حکم اخیر دادگاهی در آمریکا بر علیه جمهوری اسلامی ایران، جدیدترین تولیدات دستگاه قضایی آمریکا در میدان مسابقه ی تبعیت کورکورانه از سناریوهای صهیونیستی ایران هراسی است. این حکم آنقدر مضحک و بی معنا است که هم اصل عدالت را به سخره می کشد و هم وجهه و اعتبار دستگاه قضایی آمریکا را بیش از پیش مخدوش می کند.

چنین احکامی همچنین پیام بسیار خطرناک و معناداری به تروریست ها و حامیان آنها می دهد که با خیال آسوده مردم آمریکا و جهان را بکشید چون نه تنها قرار نیست سراغ شما بیاییم بلکه در واکنش به جنایات شما قویترین و موثرترین دشمنانتان را هدف قرار می دهیم.

ما قوه مجریه آمریکا را نیز در صدور این نوع احکام همدست و شریک می دانیم. متاسفانه وزارت امور خارجه آمریکا سالهاست با نگاهی غیر منطقی، نادرست و غیر اخلاقی نام ایران را در فهرست کشورهای حامی تروریسم قرار داده است و این اقدام خود زمینه ساز فراموشی همه ی اصول دادرسی عادلانه و حتی عقل سلیم در احکام سیاسی صادره از سوی برخی دادگاه های آمریکا است.

اگرچه این احکام ظالمانه ظاهرا متوجه دولت و ملت ایران است، اما در یک نگاه منطقی و منصفانه؛ این مردم آمریکا و خاصه بازماندگان و قربانیان حادثه ۱۱ سپتامبر هستند که با این احکام و آدرس های کاملا انحرافی، حقوقشان پایمال و صرفا با وعده پرداخت مقداری پول؛ مطالبه بحق آنها برای محاکمه و پاسخگو کردن عاملان و حامیان واقعی اعمال تروریستی ۱۱ سپتامبر بایگانی می شود.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن