داستان پر حاشیه‌ی فراکسیون سیر و عدس

اجلال قوامی در یادداشتی ارسالی به انصاف نیوز با عنوان «داستان پر حاشیه‌ی فراکسیون سیر و عدس» نوشت:

عضو هیات رئیسه مجلس از توقف تشکیل فراکسیون‌ها در مجلس خبر داد. علیرضا سلیمی گفت: با تصمیم هیات رئیسه مجلس تشکیل فراکسیون‌ها متوقف شده است.

وی افزود: تاکنون حدود ۱۰۰ درخواست تشکیل فراکسیون به هیات رئیسه مجلس واصل شده که تعداد آن‌ها همچنان رو به افزایش است. سلیمی در ادامه گفت: از سوی دیگر تشکیل فراکسیون‌های دیگری همچون فراکسیون سیر و عدس به هیات رئیسه واصل شده که سؤال اینجاست شان یک فراکسیون در این حد پایین آورده شود؟ (روزنامه ایران، یازدهم تیر ۹۹)

خبر درخواست تشکیل فراکسیون سیر و عدس بازتاب زیادی در شبکه‌های اجتماعی داشت و اغلب این واکنش‌ها به تشکیل چنین فراکسیونی آمیخته به طعن و طنز بود. برخی از نمایندگان آن را پایین آوردنشان مجلس خواندند. برخی هم نوشتند: فراکسیون سیر و عدس چرا؟ چرا فراکسیون حبوبات نباشه؟ در این گرمای تابستون آیا آب دوغ خیار نباید یک فراکسیون مستقل داشته باشد؟

مجلس یازدهم که یک ماه بیشتر از فعالیت آن نمی‌گذرد، نشان داده مجلس کاملاً متفاوتی است. از همان روزها و ساعت‌های اول که بر صندلی‌های سبز رنگ بهارستان نشستند برای شبکه‌های اجتماعی به ویژه اینستاگرام خط و نشان کشیدند و حالا هم از تشکیل فراکسیون سیر و عدس خبر می‌دهند. آیا مطالبات
و خواست های مردم در این مجلس بروز و ظهوری دارد؟ شاید طرح این پرسش و این انتظار از چنین مجلسی غریب به نظر آید. اما باید منتظر ماند و دید چرا که هنوز مجلس یازدهم یک ماه بیشتر از شروع آن نگذاشته و به قول معروف: سالی که نکوست از بهارش پیداست!

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن