گزارش عملکرد سفیر ایران در انگلیس

حمید بعیدی‌نژاد، سفیر ایران در انگلیس در کانال تلگرامی خود نوشت:

‏۱-سفارت ج.ا.ایران درلندن برای تسهیل خدمات کنسولی و تکریم هموطنان عزیز مقیم انگلستان، و با بهره گیری از تجربه و ابتکار موفق تشکیل دفاتر «پلیس+۱۰» و «پیشخوان دولت»در داخل کشورمان، پیشنهادی برای سپردن بخش «پذیرش درخواستهای کنسولی» به یک دفتر پیشخوان خدمات کنسولی مطرح نموده است.

۲-بر اساس این طرح، دفتر پیشخوان در انگلیس در قبال هزینه محدودی که بصورت شفاف اعلام ‌میگردد، ثبت درخواستهای اولیه هموطنان گرامی شامل امور گذرنامه، صدور شناسنامه و صدور دیگر اسناد وقایع اربعه و تایید اسناد و همچنین تکمیل درخواست در سامانه میخک و‌ تکمیل فرمهای اداری را بر عهده می گیرد.

۳-با توجه به اقامت ایرانیان عزیز در شهرهای مختلف انگلیس که برای دریافت خدمات کنسولی ناچار به سفر به لندن در ساعات اداری می باشند، انجام اقدامات اولیه ثبت درخواست خدمات در دفتر پیشخوان، باعث چابک سازی انجام امور و صرفه جویی در وقت و هزینه های سفر متقاضیان می گردد.

۴-بخش کنسولی سفارت، حتی یک تاریخ تخمینی برای امکان راه اندازی طرح پیشخوان خدمات کنسولی را هم اعلام نمود ولی بدلیل تداوم بررسیها، این طرح تا این لحظه در لندن به اجرا در نیامده است. پیگیریهای لازم در سطح سازمانهای ذیربط برای بررسی و احیانا تصویب اصول و مقررات این طرح در جریان میباشد.

۵-تا زمان تصویب ساز و کاری در این خصوص، بخش کنسولی سفارت در لندن، با راه اندازی سایت نوبت دهی و راه اندازی سامانه ی خدمات آنلاین و بهره گیری از خدمات پستی، سعی نموده مراجعات حضوری هموطنان محترم را به حداقل برساند. بجز تعرفه مصوب خدمات کنسولی، هیچگونه وجه اضافه ای از مراجعین دریافت نمیشود.

۶-در حال حاضر برخی از مراجعین برای سهولت در اخذ کد رهگیری سامانه میخک، مبلغی را به شرکتهای خصوصی میپردازند که ارتباطی به بخش کنسولی ندارد. تاکید مینمایدکه کد رهگیری اصولا باید از سوی متقاضی تکمیل گردد و‌ بخش کنسولی بهیچوجه هزینه ای مازاد بر تعرفه رسمی کنسولی درخواست نمیکند.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن