همکاری اعضای حماس با اسرائیل؟!

حماس در واکنش به برخی خبرها و گزارش‌های رسانه‌ای مبنی بر این که تعدادی از نیروهای این گروه با اسرائیل همکاری کرده‌اند، این شایعات را تکذیب کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، وزارت داخلی و امنیت ملی در نوار غزه در بیانیه‌ای طی امروز (یکشنبه) اخبار جعلی منسوب به وزارت مذکور درباره بازداشت تعدادی از افراد وابسته به مقاومت به اتهام “همکاری با اشغالگران” را تکذیب و رسانه‌هایی که این گزارش‌ها را منتشر کردند را به گمراهی و شایعه پراکنی و نشر اکاذیب متهم کرد.

حازم قاسم، سخنگوی حماس نیز این گزارش‌ها را “شایعاتی در خدمت به اهداف اشغالگران در بی‌ثبات‌سازی جبهه داخلی در غزه” توصیف کرد.

گزارش‌های مذکور مدعی هستند، وزارت داخلی در غزه از بازداشت ۱۶ تن به “اتهام همکاری و جاسوسی برای اسرائیل” خبر داده که اکثرشان وابسته به گردان‌های عزالدین القسام، شاخه نظامی حماس بودند.

این گزارش‌ها مدعی‌اند، این بازداشت‌ها همزمان با فرار محمد عمر ابوعجوه، فرمانده نیروهای کماندوهای دریایی وابسته به حماس به همراه برادرش به اسرائیل صورت گرفته که اسنادی مهم بعد از افشای جاسوسی‌اش به نفع اسرائیل در سال ۲۰۰۹ در اختیار داشته است.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا