گزارش وزیر اقتصاد از دخل و خرج سه ماه اول سال

محمدمهدی مفتح، سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس از ارائه گزارش وزیر اقتصاد درباره درآمدها و هزینه‌های دولت طی سه ماه اول سال جاری در جلسه این کمیسیون خبر داد.

مفتح در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به جلسه عصر امروز (سه‌شنبه) کمیسیون برنامه و بودجه با حضور دژپسند وزیر اقتصاد و دارایی و معاونانش برای ارائه گزارشی از حوزه وظایف این وزارتخانه گفت: گزارش وزیر امور اقتصاد و دارایی در دو بخش برای نمایندگان مطرح شد، گزارش اول ارائه آمارهایی از درآمدها و هزینه‌های دولت طی سه ماه اول سال جاری بود. گزارش بعدی هم درباره سیاست‌ها و برنامه‌های اقتصادی دولت نسبت به مباحث تورم، رشد نقدینگی و… بود که به دلیل نبود زمان کافی به جلسه هفته آینده موکول شد.

وی افزود: براساس گزارش وزیر اقتصاد و دارایی، وضعیت درآمدی سه ماهه اول امسال در مقایسه با سه ماهه اول سال 98 نسبتا مناسب بوده و دولت توانسته هزینه‌های جاری را بخوبی پوشش دهد، همچنین در خصوص منابع پیش‌بینی شده در بودجه برای این سه ماه دریافت شده است. همچنین در بخش مصارف بودجه هم دولت مشکلی برای پرداخت هزینه‌های اجتناب‌ناپذیر نداشته است.

مفتح ادامه داد: در این جلسه نمایندگان از دژپسند درباره اینکه دولت چه میزان از تنخواه بانک مرکزی برای تامین بودجه سالانه استفاده کرده و آیا آن را بازگردانده است سوال کردند. براساس قانون دولت به دلیل آنکه در ابتدای سال هنوز درآمدهایش تامین نشده اما هزینه‌هایش برقرار است، می‌تواند 3 درصد بودجه سالانه را به صورت تنخواه از بانک مرکزی دریافت کرده و این مبلغ را تا پایان سال تسویه کند.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه یادآور شد: وزیر اقتصاد و دارایی اعلام کرد که ما براساس قانون و طبق سال‌های قبل تنخواه گردان بانک مرکزی را در ابتدای سال دریافت کردیم، البته تنخواه‌های گذشته را تسویه کرده‌ایم و امسال هم تسویه خواهیم کرد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا