سانسور سخنگوی قوه قضاییه در صداوسیما!

نشست خبری خبرساز روز گذشته غلامحسین اسماعیلی، سخنگوی قوه قضاییه بازتاب متفاوتی در بخش‌های خبری صداوسیما داشت.

به گزارش انصاف نیوز آقای اسماعیلی در این نشست خبری از اجرای حکم اعدام رضا عسگری، «جاسوس موشکی» خبر داد و اعلام کرد که حکم اعدام سیدمحمود موسوی مجد نیز قطعی و لازم‌الاجراست. او از برگزاری نخستین جلسه‌ی محاکمه‌ی اخلالگران ارزی در یک «پرونده مهم» و ادامه‌ی محاکمه اکبر طبری خبر داد و بر اساس آنچه در خبرگزاری میزان آمده است در پاسخ به سوالی درباره‌ی تایید حکم اعدام سه یازداشتی حوادث آبان۹۸ گفت: «این حکم بعد از فرجام خواهی متهمان و وکلای مدافع به تایید دیوان عالی کشور رسیده و به دادسرا اعاده شد. اینکه حکم اجرا شود یا نشود ممکن است در فرآیند قانونی دادرسی های فوق العاده یا اعمال ماده ۴۷۷ یا هر موجب قانونی تغییر کند. خبر تایید حکم صحت دارد. در ارتباط با اصل محکومیت این افراد، دو نفر از آنها در یک صحنه سرقت مسلحانه دستگیر شدند. به دنبال ربودن اموال یک خانم بودند. بعد از دستگیری در گوشی موبایل این افراد صحنه هایی که بانک ، اماکن عمومی و اتوبوس ها را آتش می زنند مشخص شد. با جسارت از اعمال مجرمانه خود فیلمبرداری کردند و برای خبرگزاری‌های خارج از کشور ارسال کردند. خودشان از اعمال مجرمانه خود بهترین مستندات را تهیه کرده بودند. در دادگاه هم اقرار داشتند و صحنه ها بازسازی شد».

این بخش از گفته‌های سخنگوی دستگاه قضایی در شبکه‌های اجتماعی بازتاب وسیعی پیدا کرد و موافقان و مخالفان آن دیدگاه‌های خود را بیان کردند اما نکته‌ی جالب توجه چگونگی بازتاب این بخش مهم از گفته‌های سخنگوی عدلیه در رسانه ملی بود.

با نگاهی به بخش‌های مختلف خبری سیما شاهد هستیم که اظهارات سخنگوی قوه قضاییه درباره احکام سه بازداشتی حوادث آبان۹۸  در تمامی بخش‌های خبری شبکه خبر سیما هیچ‌گونه بازتابی نداشت. و همینطور در بخش‌های خبری ۱۴، ۲۱، ۲۲:۳۰ و ۲۲ شبکه‌های یک، دو و سه سیما نیز این بخش از گفته‌های سخنگوی دستگاه قضایی از گزارش تهیه شده از نشست خبری روز گذشته‌ی او حذف شده بود.

در میان تمامی بخش‌های خبری سیما تنها بخش خبری ۲۰:۳۰ بود که این بخش جنجالی از اظهارات سخنگوی قوه قضاییه را نیز در کنار سایر موارد مطرح شده در این نشست خبری پوشش داد.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

یک پیام

 1. احمد توکلی عضو مصلحت نظام گفت: درباره حکم اعدام‌ها باید مردم قانع شوند.

  آقای توکلی،
  مخالف حکم اعدام هم حق اقناع شما را دارد خردمندانه است با یکدیگر مناظره کنید تا به نظر مشترک برسید.
  این راه پریدنم خیال است وین شیوه گرفتنم غرور است.

  سرور گرامی،
  تنها راه نجات میهن اتحاد ماست که هم‌صدا جمهوری اسلامی را تشویق به انجام دو فوریت نماییم:
  ۱- مذاکره با آقای ترامپ برای دفع تهدیدات خارجی،
  ۲- به رسمیت شناختن حق آزادی بیان مصوب قانون اساسی جهت حل مشکلات داخلی،
  با تشکر از توجه شما،

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن