ظریف درباره توافق ۲۵ساله: در مرحله مذاکره‌ایم نه توافق

«جواد ظریف»، وزیر امور خارجه ایران با اشاره به شایعات درباره‌ی توافق ۲۵ ساله ایران و چین گفت: ما در مرحله مذاکره هستیم و در این مرحله حداکثر باید مجوز مذاکره از دولت گرفته شود که وزارت امور خارجه این مرحله را پشت سر گذاشته است. هنگامی که به مرحله توافق برسیم، اگر تعهد قانونی در این قرارداد باشد ما باید به مجلس ارایه دهیم

به گزارش خانه ملت، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه با اشاره به قرارداد ۲۵ ساله ایران و چین گفت: ما در مرحله مذاکره هستیم و در این مرحله حداکثر باید مجوز مذاکره از دولت گرفته شود که وزارت امور خارجه این مرحله را پشت سر گذاشته است.

وی افزود: هنگامی که به مرحله توافق برسیم، اگر تعهد قانونی در این قرارداد باشد ما باید به مجلس ارایه دهیم. در غیر این صورت به عنوان مصوبه دولت، مجلس در تطبیق قوانین به این قرارداد ورود خواهد کرد لذا این قرارداد هیچ وقت بر مجلس پوشیده نخواهد ماند.

ظریف در واکنش به اخبار مربوط به واگذاری جزایری چون کیش به موجب قرارداد ۲۵ ساله با چین، گفت: این موضوعات درست نیست، حتی یک ذره هم واقعیت در موضوعات مطرح شده وجود ندارد. ما نه یک متر زمین و نه حتی حق بهره برداری انحصاری از یک وجب خاک ایران را به چین و هیچ کشور دیگری نداده و نخواهیم داد.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

 1. ایران نه مستعمره چین است و نه این موضوع معنایی دارد.

  حضور چین در ابهای ایران یک پیمان نظامیست و برای فریب مردم وانمود می کنند که چینی ها برای ماهیگیری در انجا حضور دارند. این خیلی حرف مسخره و بی معناییست که بگویند چین برای ماهیگیری امده است. مگر ابهای ایران چقدر ماهی دارد؟

  ضمن اینکه کشور چین مستقیما” به اقیانوس هند متصل است و اصلا” مقدار ماهی موجود در ابهای ایران با اقیانوس هند قابل مقایسه نیست.

    چین  , روسیه و هندوستان  که به دروغ مدعی داشتن سلاح اتمی هستند نگران لو رفتن این موضوع می باشند و روند تحولات امریکا انها را نگران کرده است.  اتحادیه اروپا نیز در این میان احساس بلاتکلیفی می کند و سعی می کند هم با امریکا و هم کشورهای یاد شده خود را مطابقت دهد. همه این کشورها نگران این هستند که با لو رفتن دروغ سلاح اتمی دچار فروپاشی شوند.

  کاملا” مشخص است که امریکا یک ابر قدرت واقعی و حقیقی نیست وتا به حال  به دروغ وجهه یک ابرقدرت را به خود گرفته بوده است.
  تصور بنده این است که دولت امریکا در جهتی حرکت می کند که در نهایت منجر به افشای دروغ بودن سلاح اتمی می گردد.

  کشورهای روسیه , چین و هندوستان  تا زمانی می توانند حکومتشان را حفظ کنند که امریکا در ظاهر نقش یک ابرقدرت اتمی را بازی کند و این کشورها نیز نقش رقیب اتمی امریکا را بازی کنند.

  به همین دلیل می گویند که تحت هر شرایطی برجام را حفظ می کنند.

  کشور ایران تا به حال برای لو ندادن دروغ سلاح هسته ای از امریکا و اروپا و همچنین کشورهای یاد شده اخاذی می کرد و از انها نهایت استفاده را  استفاده می کرد .

  با تغییر استراتژی امریکا در تحولات جهانی امریکا از دادن امتیاز به خیلی از کشورها از جمله ایران خودداری نمود.  ترامپ رییس جمهور امریکا اعلام کرد که پذیرش برجام منجر به سقوط اقتصاد امریکا خواهد شد .

  چرا ترامپ این موضوع را در رسانه ها اعلام کرد. ایا این صحبت ترامپ به فریبکاریها و بی صداقتی دولتها نسبت به مردمشان اشاره نمی کند. و ایا این موضوع نشان نمی دهد که کشور امریکا و سایر به اصطلاح ابرقدرتها مثل اتحادیه اروپا و کشور روسیه یک نقطه ضعف بزرگ دارند و به دروغ وجهه یک ابرقدرت را به خود گرفته اند.و همچنین ایا این صحبت ترامپ نشان نمی دهد که در مذاکرات ظاهرا”اتمی دولتها در واقع اخاذیهای مالی و اقتصادی از دولت امریکا صورت می گیرد و امریکا دیگر قادر به تمکین خواسته همه کشورها نیست.

   یک مثال بارز که نشان می دهد که ایران از امریکا اخاذی می کرده است و از ان موقع به بعد امریکا دیگر زیر بار اخاذی ایران نرفت ابتدای شروع برجام است.

  در ان موقع ایران از امریکا درخواست ۱۰۰ عدد  هواپیمای مسافربری نمود اما امریکا حاضر نشد این کار را انجام دهدو همین موضوع باعث هجمه به دولت اقای روحانی گردید و حال اقای روحانی نیز گرفته شد.

  در واقع چین و روسیه و هندوستان به ایران گفته اند که تا جایی که بتوانند خواسته هایی را که ایران از امریکا دارد را تامین می کنند و ایران باید باید با  بازی و نمایشنامه های مرتبط با موضوع هسته ای به بحران سازی بپردازد تا همچنان موضوع هسته ای یک موضوع واقعی به نظر برسد.

   اگر به روانشناسی چهره اعتقاد داشته باشید ترس و نگرانی خاصی در چهره مقامات روسی،امریکایی و اروپایی مخصوصا” اقای سرگئی لاوروف و خانم ها موگرینی و مرکل به خوبی نمایان است. که نشان از داشتن یک نقطه ضعف و ترس و وحشت از لو رفتن یک موضوع مهم می باشد.
  معنی نوشته فوق این است که اگر ایران از لحاط اقتصادی چنان تحت فشار قرار گیرد که کشور ایران دچار مشکل شود مقامات ایرانی یک موضوع را لو خواهند داد که لو دادن این موضوع می تواند به فروپاشی امریکا ، روسیه ، و اتحادیه اروپا منجر شود.

  معنای خروج از برجام ایران چیزی جز افشای غیر واقعی بودن سلاح دروغین و خیالی اتمی نیست.

  تمام کشورهایی که با دروغ سلاح خیالی بمب اتمی درگیرند و در واقع با کمک این دروغ در بین ملتها رعب و وحشت ایجاد می کنند و بر انها حکومت می کنند از خروج ایران از برجام (یا به معنای واقعی لو دادن دروغین بودن سلاح اتمی توسط ایران)
  وحشت دارند.

  جدیدا”  نیز ترامپ دو حرف بسیار مهم و رمز گشا زد که موضوع اخاذی کشورها از امریکا را تایید می کند:

  ترامپ اعلام کرد که اتحادیه اروپا برای استفاده از امریکا  به وجود امد.

  و همچنین ترامپ اعلام کرد که دیگر به کشور چین اجازه سوء استفاده و اخاذی از امریکا را نمی دهد.

  اگر همین دو جمله مورد بررسی و تحلیل رسانه ها و کارشناسان سیاسی مستقل و آزاد ( نه کارشناسان جیره خوار و محافظه کار) قرار گیرد دست خائنین به بشریت رو می شود و جوهر حقیقت اشکار خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن