قالیباف: سوال از رییس‌جمهور طبق آیین نامه دنبال می‌شود

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در پاسخ به تذکر یک نماینده درباره طرح سوال از رئیس‌جمهور گفت: حتما موضوع طبق آیین نامه دنبال می‌شود.

به گزارش ایسنا، محمد حسن آصفری در جلسه علنی امروز در تذکری اظهار کرد: طبق ماده ۲۱۰ آیین نامه داخلی و براساس اصل ۸۸ قانون اساسی در صورتی که حداقل یک چهارم کل نمایندگان بخواهند درباره یک یا چند وظیفه رئیس جمهور سوال کنند باید سوال و یا سوالات خود را روشن و مشخص امضا کرده و به رئیس مجلس بدهند. هفته گذشته ۱۹۵ نماینده ۵ سوال اساسی در حوزه مسائل اقتصادی کشور به هیات رئیسه تحویل دادند.

وی افزود: نمایندگان درباره مسائل کشور به ویژه بالا رفتن قیمت دلار سوالاتی مطرح کردند که امروز دلار به ۲۵ هزار تومان رسیده است. سوالات همچنین درباره علت افزایش قیمت طلا و کالاهای مورد نیاز مردم بوده است. در حالی این سوال تحویل هیات رئیسه داده شده که امروز ۱۳ دستور کار داریم ۱۲ مورد مربوط به رای گیری برای مجامع و شوراها است درست است که مجلس باید روال عادی کار خود را طی کند اما یکی از کارها هم سوال از رئیس جمهور می‌باشد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: مجلس یازدهم مجلس انقلابی است که قرار است بر خط حرکت کند، امروز مردم نسبت به مشکلات اقتصادی و تورم و ناکارآمدی دولت گلایه مند هستند دولتمردان باید نسبت به این گرانی‌ها و افزایش قیمت دلار و طلا پاسخگو باشند. لذا درخواست ما این است سوال نمایندگان از رئیس جمهور در دستور کار قرار گیرد.

محمد باقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این تذکر گفت: حتما موضوع طبق آیین نامه دنبال می‌شود.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا