وزیر کشور خواستار «ساماندهی گفتار صاحبان تریبون» شد‌

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور با تأکید بر پیشگیری از تشنج فکری جامعه با ساماندهی گفتارهای رسانه ای صاحبان تریبون‌ها، از رسانه‌ها خواست تا ابعاد جنگ روانی علیه ملت ایران را واقع‌بینانه و عالمانه تشریح کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، “عبدالرضا رحمانی فضلی” روز دوشنبه در جلسه ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی، پس از شنیدن گزارش وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی از روند تأمین کالاهای اساسی و مواد اولیه تولید در کشور، با تأکید بر اهمیت ادامه تلاش ها در این عرصه، گفت: اطمینان داریم که هیچ مشکلی در تأمین اقلام اصلی مورد نیاز مردم وجود ندارد.
در این نشست، پس از گزارش بانک مرکزی در خصوص شرایط بازار ارز، وزیر کشور با مرور چهار عامل کاهش صادرات نفت، مشکلات موجود در روند ورود منابع ارزی کشور به داخل، کاهش حجم و قیمت اقلام صادراتی به دلیل رکود حاصل از شیوع بیماری کرونا و همچنین عدم بازگشت بخشی از منابع ارزی حاصل از صادرات به کشور به عنوان عوامل اقتصادی منجر به تلاطم موجود در بازار ارز، گفت: علاوه بر مدیریت هر یک از این عوامل اقتصادی و تلاش در جهت بهبود شرایط آن، بانک مرکزی باید با مسببان فضاسازی های تبلیغاتی که در صدد تشدید و تحریک فضای روانی موثر بر بازار ارز هستند، بشدت مقابله کند.
رحمانی فضلی در همین زمینه با مرور گزارش‌های ارائه‌شده برای جبران عقب‌ماندگی های موجود در بازگشت ارز حاصل از صادرات و تأکید بر اهمیت و ضرورت به نتیجه رسیدن این تلاش ها، خاطرنشان کرد: اولویت در تعامل با تولیدکنندگان و صادرکنندگان با روش‌های اقناعی است اما برخوردهای قانونی برای صیانت از منافع عمومی اجتناب ناپذیر است.
رئیس ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برخی چندگانگی ها در ارائه اخبار و اطلاعات عرصه اقتصادی، گفت: باید با اتخاذ گفتمان واحد و ساماندهی گفتارهای رسانه‌های صاحبان تریبون های مختلف، از بروز چندگانگی اظهارات مسؤولان و در پی آن تشنج فکری در جامعه پیشگیری کنیم.
رحمانی‌ فضلی با اشاره به سهم و نقش عوامل اقتصادی و عوامل روانی ارتباطی در بروز احساس و ادراک عدم ساماندهی کشور با مرور برخی مصادیق واقع شده در چند هفته اخیر، به اهمیت دقیق شناخت اقدامات مخرب بیرونی در این عرصه پرداخت و  خواستار روشنگری موضوع برای مردم از سوی رسانه ها شد.
وزیر کشور با یادآوری حساسیت های بجای مردم نسبت به اصل انقلاب اسلامی، رهبری و امنیت کشور، تصریح کرد: رسانه ها از جمله صدا و سیما در تشریح و تبیین واقع‌بینانه و عالمانه جنگ روانی صاحبان ثروت و قدرت در دنیا علیه ملت ایران، اطمینان خاطر مردم را تسهیل و به آرامش جامعه کمک کنند.
انتهای پیام

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. قانونی تصویب شود تا هر کس نیم ساعت سخنرانی کرد یک ربع هم به پرسشهای حاضرین جواب بدهد.
    بی شک این امر از استبداد رای جلوگیری خواهد کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا