درخواست همسر شارمین میمندی‌نژاد از مراجع قانونی

زهرا رحیمی، مدیر عامل جمعیت امام علی(ع) و همسر شارمین میمندی نژاد گفت: من درخواستم از مراجع قانونی این است که حق داشتن وکیل منتخب را برای ما در نظر بگیرند تا بتواند در روند دادرسی کنار همسرم باشد. در ادامه می‌خواهم با همسرم ملاقات کنم، فرزندانم او را ببینند. ما می‌خواهیم از محتوای پرونده و سلامتی همسرم آگاه باشیم و از نحوه نگه‌داری از او اطمینان حاصل کنیم. اگر میمندی‌نژاد از نظر آقایان  مرتکب فعل خلافی هم شده، درخواست دارم عادلانه به این جرم رسیدگی شود و مارا از شائبه پرونده‌سازی  برای همسرم که با انتشار فایل‌های تقطیع شده از سخنرانی‌های او، برای ما ایجاد شده، با رسیدگی عادلانه به پرونده او برهانند.

اظهارات خانم رحیمی را به نقل از امتداد می‌خوانید:

درست یک ماه از دستگیری شارمین میمندی‌نژاد از منزل شخصی‌اش می‌گذرد و در بازداشتگاه 2 الف به سر می‌برد. در این یک ماه تقریبا چند روز یک بار زنگ می‌زد،‌ اما گاه این مدت کم و زیاد شده و باعث نگرانی می شود.

نگران سلامتی جسمی او هستم، چرا که به شدت بیمار است . البته در این زمینه بین ما و پزشکی قانونی اختلاف نظر، بسیار است. چرا که بنده پرونده‌های پزشکی ایشان را که بیماری هایشان در آن ذکر شده را دارم. اما پزشکی قانونی گفته اند ایشان سالم هستند و تمارض می کنند.

او درادامه با بیان اینکه پرونده همسرش دچار پیچیدگی شده افزود:‌ از محتوای پرونده اطلاع موثقی در دست نیست. به من گفتند که در پرونده چیز زیادی وجود ندارد. اما واژه‌های سنگینی استفاده می شود که سنخیتی با سوابق عملکردی شارمین ندارد. مثلا شبکه سازی که نمی دانم آیا ایجاد یک ساختار به هم پیوسته یاری رسانی را هم شامل می شود یا نه.

جمعیت امام علی (ع) سبقه20 ساله در کشور دارد و حسن نیت خود را ثابت کرده. 6 ماه  پیش افراد این جمعیت توسط نهادهای امنیتی تایید شدند. حالا در عرض 6 ماه چه اتفاقی افتاده که یک مرتبه افراد خطرناکی شدند؟‌ این تناقضات من را نگران می‌کند که شاید در حال ایجاد محتوا در  پرونده  همسرم هستند.

مدیرعامل جمعیت امام علی در پاسخ به این سئوال که آیا میمندی‌نژاد در تماس‌های تلفنی از شرایطش اطلاعاتی در اختیار خانواده قرار داده گفت: صدایش خیلی پرانرژی نیست، تنها می‌گوید خوبم. اما درباره شرایط و وضعیت پرونده‌اش نمی‌تواند صحبت کند.

متاسفانه ما به دلیل محروم بودن از داشتن وکیل منتخب، از دانستن محتویات پرونده محروم هستیم.

من درخواستم از مراجع قانونی این است که حق داشتن وکیل منتخب را برای ما در نظر بگیرند تا بتواند در روند دادرسی کنار همسرم باشد. در ادامه می‌خواهم با همسرم ملاقات کنم، فرزندانم او را ببینند. ما می‌خواهیم از محتوای پرونده و سلامتی همسرم آگاه باشیم و از نحوه نگه‌داری از او اطمینان حاصل کنیم.

اگر میمندی‌نژاد از نظر آقایان  مرتکب فعل خلافی هم شده، درخواست دارم عادلانه به این جرم رسیدگی شود و مارا از شائبه پرونده‌سازی  برای همسرم که با انتشار فایل‌های تقطیع شده از سخنرانی‌های او، برای ما ایجاد شده، با رسیدگی عادلانه به پرونده او برهانند.

کتایون افرازه آزاد شد

نامه جمعی از وکلا درباره‌ی سه عضو جمعیت امام علی به رئیسی

اعتراض جمعی از فعالان مدنی به بازداشت مدیران جمعیت امام علی ع

گزارش فارس از علت بازداشت مدیرعامل جمعیت امام علی

توضیحی درباره‌ی ماجرای بازداشت اعضای جمعیت امام علی

گفت‌وگو با روابط عمومی جمعیت امام علی ع

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا