تشبیه عزاداری محرم به دو باغ

یک  عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: عزاداری ماه محرم به شیوه سنتی مثل باغی است که اگرچه آشفتگی های مختصری در آن وجود دارد و آن نظم و انسجام باغ اول را ندارد ولی هنگامی که گل آن را می بویید به دلیل واقعی بودن از عطر آن مدهوش می شوید.

حسین میرزایی در گفت و گوبا ایسنا در خصوص برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم امسال گفت: در این حوزه قصد دارم دو باغ را مثال بزنم، هنگامی که در یک باغ وارد می شوید شاهد هستید که گلها منظم کاشته شده و از نظم و زیبایی آن لذت می برید ولی هنگامی که آن گلها را می بویید می بینید بوی خاصی نداشته و گویی گل مصنوعی هستند.

وی افزود: در کنار این باغ، باغ دیگری وجود دارد که اگرچه آشفتگی های مختصری در آن وجود دارد و آن نظم و انسجام باغ اول را ندارد ولی هنگامی که گل آن را می بویید به دلیل واقعی بودن از عطر آن مدهوش می شوید.

این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس بیان کرد: عزاداری ماه محرم به شیوه سنتی که هر ساله شاهد آن هستیم مثال آن باغ دوم و بزگزاری این مراسم ها در فضای مجازی مثال باغ اول است، امسال هم مراسم های عزاداری حضرت سیدالشهدا (ع) باید به شیوه سنتی خود برگزار شود فقط لازم است مردم به رعایت پروتکل های بهداشتی توجه کنند، ولی به هر جهت نباید آن واقعی بودن و زنده بودن این مراسم ها را تحت شعاع قرار بدهیم.

انتهای پیام

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا