انتقاد اوباما از واکنش ترامپ به اعتراضات آمریکا

«باراک اوباما»، رئیس‌‌جمهور پیشین آمریکا از رفتار «دونالد ترامپ» در برابر اعتراضات در این کشور انتقاد کرد.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، اوباما که در مراسم یادبود «جان لوئیز»، از رهبران جنبش سیاه‌پوستان آمریکا حضور داشت گفت: «امروز در برابر چشم‌هایمان می‌بینیم که افسران پلیس زانویشان را روی گردن آمریکایی‌های سیاه‌پوست فشار می‌دهند.»

بر اساس این گزارش رئیس‌جمهور سابق آمریکا در ادامه گفت: «شاهدیم که دولت فدرال ما مأمورانی را اعزام می‌کند تا از گاز اشک‌آور و باتون در برابر شرکت‌کنندگان در تظاهرات‌های مسالمت‌آمیز استفاده کنند.»

دونالد ترامپ در روزهای گذشته علی‌رغم مخالفت‌ها نیروهای پلیس فدرال را برای سرکوب اعتراضات روانه برخی شهرها از جمله پورتلند کرده بود.

اقدامات نیروهای پلیس فدرال در پورتلند باعث شده آنها «پلیس مخفی‌های ترامپ» لقب بگیرند. هفته‌‌نامه نیشن اخیراً گزارش داده مأموران پلیس‌های فدرال در شهر «پورتلند» در ایالت «اورگن» با استفاده از خودروهایی که آرم پلیس ندارند در شهر گشت‌زنی کرده و معترضان را دستگیر می‌کنند.

«مارک پتیبون»، یکی از افرادی که به همین شکل دستگیر شده گفت: «من را داخل ون بردند، کلاهم را روی صورتم کشیدند تا نتوانم ببینم و دستم را روی سرم گذاشتند. مرا داخل ساختمانی بردند که بعداً فهمیدم مقر دادگاه فدرال بود.»

«کن کوچینلی»، معاون وزیر امنیت داخلی آمریکا حدود ۱۰ روز پیش از این اقدام پلیس فدرال آمریکا دفاع کرد. او مدعی شده که این اقدامات در واکنش به گزارش‌هایی انجام شده که از احتمال حمله معترضان به برخی ساختمان‌های دولت فدرال در پورتلند خبر می‌داده‌اند.

کوچینلی گفت: «اگر در جاهای دیگر هم چنین اطلاعاتی دریافت کنیم به همین نحو واکنش نشان خواهیم داد.»

دونالد ترامپ فرمانداران ایالت‌ها و پلیس را به مماشات با معترضان متهم کرده و خواستار برخوردهای «قاطعانه‌تر» شده است.

انتهای پیام

دیباچه

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا