خرید تور تابستان

ماجرای تصادف‌های دیشب در آزادراه قزوین چه بود؟

ایسنا نوشت: شب گذشته بود که چندین تصادف در مدت زمانی کوتاه در یک محدوده از آزادراه قزوین – کرج به وقوع پیوست و در مجموع بیش از 50 خودروی سواری را درگیر کرد. تصادفی که عمدتا خسارتی بود و حادثه دیدگان آن دچار آسیب جدی نشدند، اما این سوال مطرح می شود که چرا چنین حادثه‌ای در یک بازه زمانی و در یک محدوده رخ داده است.

برابر گزارشی که پلیس راه استان قزوین اعلام کرده است حوالی ساعت 19 دیروز وقوع چند فقره تصادف در چندین نقطه از محور قزوین – کرج رخ داد و بر این اساس سه دستگاه تریلی،  یک دستگاه کامیون ایویکو، چهار دستگاه وانت نیسان، 14 دستگاه پراید، یک دستگاه سواری کادیلاک، شش دستگاه سواری پژو 405 ، یک دستگاه سواری هیوندا، یک دستگاه سواری ام وی ام، یک دستگاه سواری پاژن، یک دستگاه سواری سمند، یک دستگاه سواری تویوتا،  یک دستگاه سواری دوو، یک دستگاه سواری تیبا، یک دستگاه سواری تندر90، یک دستگاه پیکان  و… تصادف کردند.

این تصادف ها در نقاط مختلف محور رخ داده و سبب ترافیک سنگینی هم در این بخش از آزادراه شد، اما سوال اینجاست که اساسا وقوع چنین تصادفی عجیب نیست؟ رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا به این موضوع پاسخ داده است.

سرهنگ نادر رحمانی  در این باره گفت: این تصادفات بین حدفاصل کیلومتر هفت تا کیلومتر 9 آزادراه کرج قزوین و قزوین کرج رخ داده و ساعت تقریبی وقوع آن هم حوالی ساعت 19 بوده است.

وی ادامه داد: اکثر این تصادفات از نوع جلو به عقب بوده و ردی از انحراف یا لغزش وجود ندارد، با این وجود تیمی از کارشناسان پلیس راهنمایی و رانندگی، تحقیقات و بررسی های خود در مورد علت وقوع این تصادفات را آغاز کرده و با بررسی مستندات و شواهد موجود نتیجه نهایی را اعلام خواهند کرد.

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس راهور ناجا درباره برخی ادعای مطرح شده در مورد علت این حادثه نیز گفت: موضوع از سوی پلیس مطرح است، برخی از مواردی که مطرح شده با توجه به نوع و شکل تصادف تقریبا ممکن است و احتمال کمی دارد، با این وجود کارشناسان در حال بررسی هستند و باید ببینیم نتیجه چه می شود. اگر هر مقصری برای این حادثه مشخص شود، طبق قانون با وی برخورد خواهد شد.

انتهای پیام

بانک صادرات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا