کفاشیان: باید بروم تا ببینم چه بلایی سرمان آمده

علی کفاشیان،نایب رئیس فدراسیون فوتبال در واکنش به توقیف اموال فدراسیون فوتبال و همینطور اموال شخصی خودش به علت شایعه وجود امضای او در چک ارزی ارائه شده به شستا گفت: چندین روز است که از فدراسیون بی خبرم و باید بروم تا ببینم چه بلایی سرمان آمده است.

علی کفاشیان در گفت و گو با ایسنا، پیرامون مسائل مختلف از جمله توقیف اموال این فدراسیون از سوی شستا، شایعه توقف حساب بانکی خودش و همینطور رفع ایرادهای اساسنامه صحبت کرد.

در روزهای اخیر اخباری مبنی بر صدور دستور توقیف اموال فدراسیون فوتبال با پیگیری های شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی از طریق مراجع قضایی صادر شده که هنوز واکنشی از سوی این فدراسیون را به دنبال نداشته است. در این زمینه شایعاتی مبنی واگذاری چک ارزی فدراسیون فوتبال به شستا برای تامین مطالبات مارک ویلموتس وجود دارد که ظاهرا امضای علی کفاشیان پای این برگه چک وجود داشته و حالا به جز فدراسیون، پای کفاشیان هم به پرونده باز شده؛ در حالی که او در آن دوران محروم و از فدراسیون دور بود.

کفاشیان درباره اخبار مربوط به این موضوع و سکوت فدراسیون فوتبال گفت: من چند روزی است که به ساختمان فدراسیون فوتبال نرفتم که ببینم باز است یا نه. بسته بودنش را هم نمی دانم. تا الان که چیزی نشنیده ام.

وی در واکنش به اینکه بالاخره شستا چک ارزی ارائه شده از سوی فدراسیون فوتبال را از طریق مراجعه قضایی برگشت زده یا خیر گفت: من چیزی نشنیدم. من هم روزنامه ها و خبرگزاری ها را می خوانم. ظاهرا فدراسیون برای ضمانت ۲ میلیون یورویی که دریافت کرده بود، چکی را به شستا داده است. این پول هم الان در فیفا موجود است اما هنوز نتوانستند دریافت کنند. فعلا که فدراسیون نرفتم و رسانه ها را می خوانیم و منتظریم ببینیم چه بلایی به سرمان می آید. (با خنده)

او در واکنش به اینکه ظاهرا امضای او هم ضمیمه چک ارزی ارائه شده به شستا بوده و حالا حساب و اموال او هم تا زمان تسویه حساب با شستا توقیف می شود، اظهار کرد: من که زمان حضور ویلموتس محروم بودم. من چیزی ندیدم و امضا نکردم. شاید فدراسیون از حسابی به شستا چک داده که امضای من هم از قدیم تعهد آورده بوده است.

نایب رئیس فدراسیون در واکنش به اینکه در این صورت این موضوع به معنای ایجاد مشکل برای او است، گفت: معمولا امضای رئیس، نایب رئیس و خزانه دار در این قبیل اسناد تعهد آورد است اما از زمانی که در سال ۹۷ بازنشسته شدم، هیچ مدرکی را امضا نکرده ام.

او درباره اینکه در صورت توقیف اموال فدراسیون فوتبال یک آبروریزی در بزرگ رخ می دهد و در آسیا و جهان وجهه خوبی ندارد، گفت: فدراسیون این پول را دارد ولی حالا نمی تواند به ایران بیاورد. وزارت ورزش باید در این زمینه کمک کند تا مشکلات را حل کنیم.

از دیگر اخبار مهم در فدراسیون فوتبال، رفع ایرادهای مربوط به اصلاح اساسنامه این فدراسیون است که حیدر بهاروند چندی قبل اعلام کرد ایرادهای مدنظر فیفا رفع شده و منتظر پاسخی از این نهاد هستند تا تدارکات لازم برای برگزاری مجمع و انتخابات را انجام دهند.

کفاشیان درباره حل ایرادهای مربوط به اساسانامه اظهار کرد: ما حدود یک ماه قبل ایرادها را در هیات رئیسه برطرف کردیم و برای فیفا فرستادیم. در دوران ریاست من هم وقتی اصلاحات انجام شد و به فیفا رفت، آن ها پاسخی ندادند. الان هم پاسخی ندادند که می تواند مبنی بر نبودن ایراد در اساسنامه باشد. چون اگر اساسنامه اشکالی داشت، سریعا پاسخ می دادند. به نظرم اساسنامه تایید می شود.

وی با بیان اینکه فدراسیون فوتبال باید برای آخرین بار با فیفا مکاتبه کند، افزود: به اعتقاد من اساسنامه مشکلی ندارد که فیفا پاسخی نداده است. اگر نظری داشتند می گفتند. حالا ما باید با آن ها مکاتبه کنیم و بگوییم می خواهیم انتخابات را برگزار کنیم.

نایب رئیس این فدراسیون در پاسخ به این سوال که آیا انتخابات تا اواخر آبان یا اوایل آذر برگزار می شود یا خیر اظهار کرد: به نظرم این اتفاق می افتد. ما می توانیم برای تایید اساسنامه هم اگر نتوانستیم مجمع برگزار کنیم، از اعضا نظرخواهی کنیم. اگر موافق اساسنامه بودند، آن را تایید می کنیم و وارد مرحله انتخابات می شویم.

کفاشیان درباره اینکه شایعاتی مبنی بر طولانی شدن پروسه انتخابات تا پایان سال جاری وجود دارد، تاکید کرد: این اتفاق به نفع فوتبال نیست. به نفع ماست که انتخابات برگزار شود.

در خبرها آمده بود که احتمال دارد تیم ملی سه بازی خانگی خود در مرحله مقدماتی جام جهانی را به علت شیوع گسترده کرونا در ایران در کشور ثالث برگزار کند که این موضوع در صورت صحت داشتن، به ضرر ایران است. کفاشیان می گوید: مگر در کشورهای دیگر کرونا نیست؟ من نمی دانم این خبر از کجا آمده و در جریان نیستم.

او درباره اینکه ظاهرا آل اشپورت، شرکت تامین کننده البسه تیم های ملی هم قراردادش را فسخ کرده است که این موضوع در آستانه بازی های ملی یک معضل بزرگ حساب می شود، گفت: نمی دانم. من در جریان قرارداد نیستم و نمی دانم چه شرایطی میان طرفین وجود داشت. هیچ تماسی با فدراسیون نداشتم.

کفاشیان در واکنش به اینکه آیا فدراسیون درخواستی برای برگزاری جلسه هیات رئیسه نداشته و موضوعی را گزارش نکرده است، گفت: آخرین جلسه ما همان ۲۵ روز قبل برای اساسنامه بود. حتما موضوعی نبوده یا احساس کردند نیازی به جلسه هیات رئیسه نیست که اعلام نکردند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا