رییس جمهور 6 فروردین به پاکستان می رود

پرویز اسماعیلی، معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رییس جمهور خبر داد:

– رییس جمهور اسلامی ایران به دعوت رسمی رییس جمهور و نخست وزیر پاکستان و برای سفری دو روزه، جمعه ششم فروردین به پاکستان سفر می کند.

– سفر حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی همچنین در پاسخ به سفر سال گذشته آقای نواز شریف نخست پاکستان به تهران، انجام می گیرد.

– توسعه روابط دو جانبه بین دو کشور همسایه، بویژه بررسی گسترش همکاریهای اقتصادی در فضای پسا برجام از مهمترین محورهای سفر ریاست محترم جمهوری به اسلام آباد خواهد بود.

– پاکستان بزرگترین و پرجمعیت ترین همسایه مسلمان کشورمان است. تبادل نظر در خصوص مسایل مهم منطقه ای و بین المللی؛ و همچنین رایزنی در باره اجلاس سران سازمان همکاریهای اسلامی با هدف وحدت هر چه بیشتر جهان اسلام بخش دیگری از مذاکرات سران دو کشور را به خود اختصاص خواهد داد.

– امضای چندین سند، از جمله سند راهبردی همکاری تجاری ۵ ساله دو کشور و نیز اسنادی در حوزه های اقتصادی، علمی و فرهنگی، رسانه ای و بهداشتی و پزشکی در حضور سران دو کشور انجام خواهد شد.

– رییس جمهوری را در این سفر شماری از وزرا و اعضای هیات دولت همراهی می کنند و اتاق های بازرگانی دو کشور نیز طی این سفر در همایش مشترکی راهکارهای توسعه همکاری بخش های خصوصی را بررسی و قراردادهایی نیز امضاء می کنند.

انتهای پیام

کلیک کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا