هشدار روسیه درباره وقوع جنگ هسته‌ای

سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه گفت: ضروری است خطر رویارویی نظامی میان قدرت های هسته ای از بین برود و امکان جنگ هسته ای وجود نداشته باشد. ما قاطعانه معتقدیم چنین جنگی برنده ای نخواهد داشت و هر گز نباید رخ دهد. پیشنهاد ما این است که تمامی قدرت های هسته ای رسما تعهد خود را به این مهم اعلام کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری تاس، سرگئی لاوروف، وزیرخارجه روسیه در پیامی به مناسبت هفتادو پنجمین سالگرد بمباران اتمی هیروشیما گفت: روسیه، به عنوان یک کشور هسته ای مسئولیت خود را در برابر جامعه بین المللی برای ایجاد امنیت و ثبات بین المللی درک می کند . ما بخوبی از تاثیر استفاده از تسلیحات هسته ای آگاهیم. کشور ما سیاست صلح و عدم اشاعه را در امور بین الملل دنبال می کند.

وی افزود: امروز نگرانی بزرگ ما خدشه وارد شدن بر سیستم کنترل تسلیحاتی، از بین رفتن معاهدات، بی اعتبار شدن اصول امنیتی و افزایش قابل توجه خطرات هسته ای است. زنگ خطری جدی در دکترین نظامی و سیاسی در راستای بکارگیری تسلیحات هسته ای به عنوان یک جنگ افزار بوجود آمده است.

لاوروف گفت: ضروری است خطر رویارویی نظامی میان قدرت های هسته ای از بین برود و امکان جنگ هسته ای وجود نداشته باشد. ما قاطعانه معتقدیم چنین جنگی برنده ای نخواهد داشت و هر گز نباید رخ دهد. پیشنهاد ما این است که تمامی قدرت های هسته ای رسما تعهد خود را به این مهم اعلام کنند.

رئیس دستگاه دیپلماسی روسیه در ادامه تصریح کرد که مسکو بر تعهدش براساس معاهده منع تولید و تکثیر تسلیحات هسته ای پایبند بوده و خواهان تمدید معاهده استارت است. لاوروف گفت: با لغو معاهده آی ان اف از سوی آمریکا، روسیه بطور یک جانبه عدم استقرار موشک های کوتاه برد و میان برد زمین پایه در هر نقطه از  جهان را در پیش گرفته است البته تا زمانی که تسلیحات ساخت آمریکا در آنجا مستقر نشود.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

یک پیام

  1. هیچگاه چبزی به عنوان جنگ هسته ای رخ نمی دهد . چون چیزی به عنوان سلاح هسته ای مطلقا” وجود خارجی ندارد.

    افرادی مثل اقای سرگئی لاوروف فقط نگران منافع و موقعیتشان می باشند و سعی می کنند ترس از جنگ هسته ای را به ملتها القا کنند.

    باید به اقای لاوروف گفت که دیگر دوران دروغ پردازی و فریبکاریهای شما و امثالهم تمام شده است.

    ملتها به دنبال ارامش هستند.

    در عکس کاملا” مشهود است که اقای لاوروف ترس و وحشت زیادی را در درون خود حس می کند اما سعی می کند خود را کنترل کند و عادی نشان دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن