یغما گلرویی: تازه «اوباما» گرگ ملوس گله است

یغما گلرویی، شاعر در صفحه ی شخصی خود در یادداشتی با عنوان «سلام گرگ بی طمع نیست» نوشت:

شاملو سالها پیش گفته: «ما ملتی هستیم که حافظه ی تاریخی نداریم» و درستی این عبارت در گذر ایام مدام به ما یادآوری می شود. عده ای که این روزها از «سبزی پلو وید فیش» و «نان برنجی» گفتن و شعر خواندن «اوباما» ابراز خوشحالی می کنند پنداری یادشان رفته همین ایالات متحده در کمتر از صد سال اخیر چه ها با ما نکرده. از کودتای طراحی شده ی سیا علیه دولت «دکتر مصدق» بگیر، تا مسلح کردن «صدام» در دوران جنگ و سرنگون کردن هواپیمای مسافربری و اعمال تحریم هایی که تا چند دهه آثار مخربشان بر اقتصاد ما باقی خواهد ماند.

ایرانی بازی امروز رییس جمهور آمریکا هم حکایت آقا گرگه ی آن قصه ی قدیمی ست که دست سیاهش را در کیسه ی آرد فرو می برد برای گول زدن بره های بی خبر، تا در را باز کنند و دریده شوند. اهل سیاست هرگز نمی توانند به چیزی جز منفعت حکومتشان بیاندیشند. تمام اعمال و رفتارشان در راستای حفظ قدرتشان است و برایش از هر وسیله ای استفاده می کنند. از تبریک نوروز گرفته، تا کشیدن سیگار کوبایی برای جمع کردن کشورها زیر چتر «دهکده ی جهانی» که تخم لقش سالها پیش شکسته و در واقع «دهکده ای آمریکایی»ست و تک قطبی.

ما جماعت فراموشکار هم بع بع کنان به سمت دری که به سلاخ خانه باز می شود می دویم و همین روزهاست که کریسمس را جشن بگیریم و عمونوروزمان را با بابانوئل قلابی ای که فقط برای فروش اجناس بنجل فروشگاه های زنجیره ای اختراع شده تاخت بزنیم و برای عقب نماندن از قافله ی جهان در آغوش آمریکا شیرجه برویم.

مباد روزی که عقده ی مفعولی شیخک های عربی که کوکاکولا در رگهایشان جریان دارد و بی هویتیشان را زیر دلار پنهان می کنند به ما هم سرایت کند. نه دشمن مطلق باشیم، نه دوست استحاله شده. سلام گرگ بی طمع نیست، تازه «اوباما» گرگ ملوس گله است و زوزه های گرگ اصلی -که «دونالد ترامپ» دیوانه باشد – از هم اکنون در انتخابات آمریکا شنیده می شود که اگر بیاید جنگ جهانی سوم راه میفتد و خاورمیانه ی زخمی مرکزش خواهد بود. حرف های او در عین جنون آمیز بودن سیاست های واقعی دولت آمریکا را منعکس می کند. همان سیاست هایی که «اوباما» می کوشد با شعر خواندن پنهانش کند و برای این پنهانکاری به زودی مثل بلبل فارسی حرف خواهد زد! از یاد نبریم گرگ اگر به زبان بره هم سخن بگوید باز همان درنده باقی می ماند و فقط با بره های فرمانبر متحد می شود. او با درنده بودن خود تنهاست. «اوباما» هم مانند هر سیاستمدار دیگری به چیزی جز قدرت و سلطه ی بیشتر دولتش فکر نمی کند. او – برخلاف آن شعار خوشباورانه – نه با آنهاست، نه با ما.

انتهای پیام

لینک کوتاه شده: http://www.ensafnews.com/aEg1V
برچسب ها

نوشته های مشابه

2 Comments

 1. چپ روی مطلق = تندروی مطلق
  جناب یغما گلرویی تمام صحبتها شما بر کسی
  مخصوصا قشر آگاه و روشنفکر پوشیده نیست.
  نمیتوان تمام جناحهای و افراد سیاسی امریکا و جاهای دیگر را تماما سر و ته یک کرباس دانست.
  این طرز فکر مخصوص تند روهاست.
  تند روهای امریکا هم جناح و افراد
  سیاسی ایران را سر و ته یک کرباس میدونن.
  این نوع برداشت و چپ روی
  هم از واقعیت موجود بدور است
  و هم احتیاج به تجزیه و تحلیل زیادی ندارد و در نهایت ما را به انزوا میکشاند .
  البته چپ روی و تند روی برای بعضی افراد راحترین راه برای معروف شدن است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن