توضیح روحانی درباره «از شنبه همه چیز عادی می‌شود»

به نوشته‌ی پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری رئیس‌جمهور روحانی در دیدار امروز با مدیران ارشد صداوسیما گفت: «دشمنان ما در همان روزهای اولیه دائم اصرار داشتند و فشار می‌آوردند به افکار عمومی که کشور را به تعطیلی بکشانند. اگر کشور را می‌توانستند به تعطیلی بکشانند و اگر ستاد ملی نبود، شاید ما خیلی مشکلات داشتیم.

به هر حال تصمیم گرفته شد در همان روز اول و در همان جلسات، همان تعبیری کردم و آن را البته به گونه ای دیگر در رسانه ها تغییر دادند. گفتند ایشان گفته از شنبه همه چیز عادی می‌شود، من گفتم از شنبه همه چیز در روال معمول و عادی خودش است مگر مواردی که ستاد ملی کرونا می‌گوید. من این طرفش را تأکید می‌کردم. چون در هر استانی تصمیمی می‌گرفتند، هیچ استانی نمی‌تواند تصمیم بگیرد برای استان خودش یک مرکزیت ستاد ملی کرونا، هر چه ستاد ملی کرونا، نگفت برگردید به شرایط عادی و آنجایی که گفت تغییر کند.

این شرایطی که آنها می‌خواستند به ما تحمیل کنند، اگر کشور تعطیل می‌شد، چه وضعی پیش می‌آمد. همانی که خود اروپا گرفتار شد. روی همان مواد غذایی و بهداشتی تا هفته‌ها گرفتار بود. یعنی شما در یک کشور پیشرفته اروپایی اگر دستمال کاغذی و وسایل بهداشتی و مواد غذایی می‌خواستید اگر ۱۰ صبح می‌گذشت دیگر معلوم نبود پیدا کنید.

در کشور ما اصلاً اینگونه نبود، همه چیز به وفور بود الان هم به وفور است. چون در سالگرد دولت هستیم و آخرین هفته دولت را در دولت تدبیر و امید داریم که در هفته اول شهریور از دوم شهریور ماه است، سال آینده دولت جدید سر کار خواهد بود و معمولاً آغاز دولت می‌خواهد فعال شود هفته دولت هم است. مثل سال ۹۲ که برای ما بود، بنابراین آخرین هفته دولت در این ۸ ساله است.»

روحانی: جز دولت چه کسی را می‌توان نقد کرد؟

تصاویر دیدار مدیران ارشد صداوسیما با روحانی

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا