حمایت میشل اوباما از بایدن و انتقادات تند او از ترامپ

میشل اوباما، بانوی اول سابق آمریکا در حمایت از نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ تاکید کرد، میزان آرای مردم آمریکا به نامزد دموکرات‌ها در انتخابات نوامبر باید به اندازه‌ای باشد که قابل انکار و نادیده گرفتن نباشد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، کنوانسیون ملی حزب دموکرات روز دوشنبه برگزار شد تا رسما جو بایدن را به عنوان نامزد اصلی خود در انتخابات ریاست جمهوری نوامبر اعلام کند.

میشل اوباما، بانوی اول سابق آمریکا در حمایت از جو بایدن در کنوانسیون ملی دموکرات‌ها گفت: ما باید هر کار می‌توانیم انجام دهیم تا دوستم جو بایدن در انتخابات پیروز شود.

وی ضمن محکوم کردن دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا به خاطر بحران ویروس کرونا و مشکلات سلامتی که در پی این بحران به وجود آمده، گفت: او رئیس جمهور اشتباه برای کشور ماست.

میشل اوباما افزود: آمریکایی‌ها هنگامی که به کاخ سفید و رهبری آن نگاه می‌کنند، به آشوب، تفرقه و فقدان همدلی پی می‌برند. به خاطر ویروسی که ترامپ برای مدت بسیار زیادی آن را دستکم گرفت، بیش از ۱۵۰ هزار تن از مردم جان خود را از دست دادند و اقتصادمان کاملا مختل شده است. این مساله باعث شده تا میلیون‌ها تن از مردم بیکار شوند.

وی هشدار داد: مردم آمریکا باید به گونه‌ای به جو بایدن رای دهند که گویی زندگی همه ما به آن بستگی دارد.

میشل اوباما در انتقادی تند از ریاست جمهوری ترامپ گفت: او زمان کافی داشت تا ثابت کند می‌تواند از پس مسئولیت این پست برآید اما کاملا مشخص از که او در شرایط سختی قرار گرفته که از پس آن برنمی‌آید.

وی افزود: اگر فکر می‌کنید که اوضاع از اینی که هست بدتر نخواهد شد، به من اعتماد کنید، بدتر هم می‌شود!

میشل اوباما با اشاره به رای‌دهندگانی که در دوره قبل در خانه ماندند و به نوعی کمک کردند تا ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ میلادی پیروز شود، اشاره کرد و بر لزوم مشارکت همه آمریکایی‌ها در انتخابات ۲۰۲۰ تاکید کرد.

وی گفت: همه ما از پیامدهای آن اتفاق رنج برده‌ایم.

میشل اوباما بایدن را به عنوان یک “فرد مناسب” که می‌داند چطور اقتصاد را نجات دهد، پاندمی کرونا را شکست دهد و آمریکا را رهبری کند، توصیف کرد.

با این حال وی استدلالی از نامزدی جو بایدن مطرح کرده و تاکید کرد: در حال حاضر هیچ نامزد عالی برای پست ریاست جمهوری وجود ندارد.

میشل اوباما همچنین نتایج ریاست جمهوری همسرش را تحسین کرد و گفت: هنگامی که همسر من به همراه معاونش جو بایدن کاخ سفید را ترک کرد، ما یک افزایش بی‌سابقه ایجاد فرصت‌های شغلی داشتیم. آنها ارائه خدمات درمانی را برای ۲۰ میلیون تن از مردم تضمین کردند و با دانشمندان برای کمک به جلوگیری از شیوع ابولا و تبدیل شدن آن به یک پاندمی جهانی همکاری کردند.

این کنوانسیون به صورت مجازی همراه با سخنرانی‌ها و پیام‌هایی که از قبل ضبط شده بودند، برگزار شد. دوشنبه شب نخستین جلسه از چهارجلسه این کنوانسیون بود که روز پنجشنبه با سخنرانی جو بایدن خاتمه می‌یابد.

دموکرات‌ها مرتبا ترامپ را در شب اول کنوانسیون ملی حزب دموکرات محکوم کرده و بر سرکوب معترضان توسط دولت وی، خشونت پلیس و نحوه مدیریت پاندمی کرونا تمرکز داشتند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا