خرید تور نوروزی

خواهش وزیر اقتصاد از سهامداران سهام عدالت

فرهاد دژپسند، وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: سهام عدالت، سهام شرکت‌های بسیار خوبی است، بر همین اساس خواهش من از سهامداران سهام عدالت این است که گرفتار هیجانات بازر نشوند، چراکه سهام عدالت ارزنده است.

به گزارش ایسنا، فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی در حاشیه جلسه هیات وزیران در جمع خبرنگاران با اشاره ویژگی های بازار سرمایه اظهار کرد: ذات بازار سرمایه ریسکی است یعنی دارای یک روند ثابت و تضمین شده نیست؛ در این شرایط وقتی کسی می‌خواهد در بازار سرمایه فعالیت کند باید این نکات را در نظر داشته باشد.

دژپسند افزود: بازار سرمایه به گونه ای است که سهام برخی شرکت ها نوسان دارد؛ مثلا در دوره تشکیل مجامع ترتیباتی حاکم است که ممکن است بر سهام شرکت‌ها اثر بگذارد. تحولات بین‌المللی و تحولات بازارها و متغیرهای جایگزین نیز می‌توانند بر بازار سرمایه تاثیر گذار باشند.

وزیر اقتصاد بر تاکید بر اینکه پاسخ این پرسش که آنهایی که به بازار سرمایه ورود کرده‌اند، بمانند یا بروند، کلی نیست، گفت: فعالان بازار سرمایه و بویژه کسانی که اخیراً وارد بازار سرمایه شده‌اند باید دقیقا محاسبه کنند که سهام فلان شرکت که طبق اقتضائات و محاسبات نباید کاهش پیدا می‌کرده است، باید با صبر برخورد کنند، از طرفی اگر سهام شرکتی که طبق محاسبات نباید افزایش می‌یافته و اصلاح شده، باید اصلاح آن را بپذیرند؛ بنابراین این نوسانات بستگی به شرکت، صورت های مالی آن و روند تحولات بین المللی آن صنعت دارد.

وی تصریح کرد: دولت همچنان قائل به این است که بازار سرمایه باید مورد توجه باشد و تقویت شود.

دژپسند در پاسخ به پرسشی درباره تأخیر در پرداخت پول سهامداران عدالتی که ۳۰ درصد از سهام خود را فروخته‌اند و پرسش دیگری درباره علت عدم انتقال سهام عدالت به سبد سهام سهامداران گفت: این کار توسط کارگزاری ها انجام می‌شود اما اگر هرکسی نسبت به سهام عدالت اعتراضی دارد طبق سامانه‌هایی که اعلام کردیم که دادیم شکایت کنند و تاکنون برخوردهایی انجام گرفته است و بخشی از مشکلات اصلاح شده است.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه «سهام عدالت، سهام شرکت‌های بسیار خوبی است» اظهار کرد: بر همین اساس خواهش من از سهامداران سهام عدالت این است که گرفتار هیجانات بازر نشوند، چراکه سهام عدالت ارزنده است.

وی در پاسخ به پرسشی درباره فضاسازی برخی رسانه‌های فارسی زبان خارجی درخصوص توصیه به مردم برای خروج از بورس، گفت: قرار نیست سرنوشت ما را آنها تعیین کنند، بلکه فعالان بازار سرمایه در کشور قدرت تحلیل دارند. امروز دوره‌های آموزشی زیادی برای بازار سرمایه برگزار می‌شود و کارگزاری ها نیز در این زمینه ورود کرده اند. از طرفی با صداوسیما وارد مذاکره شدیم که یک شبکه خاصی را تعیین کنیم که چند ساعت در روز بتوانیم آموزش ها در این خصوص ارائه دهیم. سازمان بورس در این ارتباط جلساتی با صداوسیما داشته است.

دژپسند در پایان تاکید کرد: تمام فعالان بازار سرمایه که تازه وارد بازار شده اند حتما مشاوره بگیرند و به حرف‌های شبکه‌های دیگر اتکا نکنند.

انتهای پیام

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا