استاندار خوزستان: آبرسانی به 85 درصد غیزانیه در هفته ‌دولت

/امضای تفاهم‌نامه‌ای برای ساماندهی شهرک گاما/

استاندار خوزستان به انصاف نیوز می‌گوید «تفاهم‌نامه‌ای را برای ساماندهی شهرک گاما امضا کردیم و همچنین در هفته‌ی دولت به 85 درصد غیزانیه آبرسانی می‌شود».

چندی پیش ایلنا نوشت «با گذشت چند دهه از جنگ تحمیلی هنوز روستاییان شادگان در استان خوزستان دربه‌در و بلاتکلیفند. این روستاییان که پس از پایان جنگ به امید پیداکردن کار در شرکت‌های صنعتی «گاما »یکی از مناطق بندر امام خمینی مهاجرت کرده‌اند هنوز نتوانستند از خدمات رفاهی منطقه بهره‌مند شوند. آنها سال‌هاست که نمی‌دانند بالاخره شهری‌اند یا روستا‌یی. این شهرک 1000 نفر جمعیت دارد، در کنار 23 شرکت پتروشیمی بندر امام خمینی(ره) و همچنین پایانه حمل و نقل جاده ای قرار دارد. همچنین دارای یک اداره کل دریانوردی است که از لحاظ ویژه بودن منطقه با عسلویه استان بوشهر به شکلی برابری می کند».

شریعتی: 40 میلیارد اعتبار نیاز دارد

شهرک گاما

غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان درباره‌ی شهرک گاما به انصاف نیوز گفت:« در گذشته اینجا هیچ کدی نداشت، نه شهر بود و نه روستا. این ساختمان‌ها برای زمانی است که ژاپنی‌ها در آنجا در حال ساخت پتروشیمی بندر امام بودند. پس از جنگ ژاپنی‌ها می‌روند، این ساختمان‌ها باقی می‌ماند و برخی در آنجا ساکن می‌شوند. سپس آن منطقه گسترش و توسعه پیدا می‌کند، آنجا هم یک حالت حاشیه‌نشینی پیدا می‌کند. هیچ خدمات و زیرساختی متناسب با آن جمعیت طراحی نشده، ساختمان‌ها قدیمی و فرسوده است. در این چند سال تلاش کردیم فعلا حداقل کد روستایی آنجا را بگیریم تا از محل اعتبارات دهیاری‌ها در جهت ساماندهی آنجا گام برداریم و جزو روستاهای بندر امام خمینی شود.

یک طرح جامعی هم با پتروشیمی‌ها داریم تا از محل اعتبارات پتروشیمی و استان، منازلی را متناسب با فرهنگ پذیرش مردم در یک نقاطی از شهر بسازیم و کلا آنجا را منتقل کنیم. زیرا جایی برای کارکردن و توسعه ندارد،  تفاهم‌نامه‌ای را امضا کردیم. قرار شد تا 25 میلیارد تومان به ما بودجه بدهند اما حدودا 40 میلیارد اعتبار نیاز دارد. 15 میلیارد باقی مانده هم باید پیگیری کنیم تا بگیریم.  فعلا قرارداد امضا شده تا انشالله اجرا شود.»

استاندار خوزستان درباره‌ی آبرسانی به غیزانیه نیز گفت: «در هفته‌ی دولت فاز دوم پروژه به بهره‌برداری می‎رسد. تقریبا آب 85 درصد روستا تامین می‌شود. 10 تا 15 روز بعد از آن، فاز سوم کامل می‌شود و آب به تمام غیزانیه می‌رسد.»

انتهای پیام

 

کلیک کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا