حاشیه‌های یک تشییع جنازه در کاخ سفید

ایرنا به نقل از تارنمای نشریه هیل نوشت:  دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا برای برادر فوت‌شده‌اش در کاخ سفید مراسم تشییع جنازه خصوصی برگزار کرد اما شرکت‌کنندگان در این مراسم، پروتکل‌های بهداشتی برای مقابله با ویروس کرونا را رعایت نکردند.

ترامپ در این مراسم که روز گذشته برگزار شد، میزبان حدود ۱۵۰ میهمان از جمله فرزندان خود و دستیاران نزدیکش بود.

میهمانان شرکت کننده در این مراسم هیچ‌یک ماسک بر صورت نداشتند اما قبل از مراسم، از آنها در هتل بین المللی ترامپ تست کرونا گرفته شد.

رئیس جمهوری آمریکا و ملانیا بانوی اول این کشور به همراه الیزابت ترامپ خواهر دونالد ترامپ، تابوت برادر را تا پایین پله های جلویی «نورث پورتیکو» در کاخ سفید همراهی کردند. تابوت رابرت ترامپ برادر رئیس جمهوری آمریکا از کاخ سفید خارج و به نیویورک منتقل شد.

برادر ترامپ روز شنبه هفته گذشته در سن ۷۱ سالگی در بیمارستانی در نیویورک درگذشت. وی متولد سال ۱۹۴۸ بود و پیش‌تر به عنوان معاون اجرایی رئیس سازمان ترامپ خدمت کرده بود.

برادر ترامپ بتازگی عنوان مهم خبرهای رسانه های آمریکایی را به خود اختصاص داد؛ پس از آنکه دادخواستی را به نمایندگی از خانواده ترامپ برای جلوگیری از انتشار کتاب «مری ترامپ» برادرزاده رئیس جمهوری تنظیم کرد. برادرزاده ترامپ بشدت منتقد رئیس جمهوری و خانواده ترامپ است.

ترامپ هفته گذشته در زمان اعلام خبر مرگ رابرت ترامپ گفت: او فقط برادرم نبود، بلکه بهترین دوستم بود.

رابرت ترامپ یکی از چهار خواهر و برادر رئیس جمهوری آمریکا بود. وی از ماه گذشته وضع جسمانی خوبی نداشت و در ماه ژوئن (خردادماه) نیز برای مداوا، مدتی در بیمارستان بستری شده بود. با این حال، علت بستری شدن و مرگش هنوز مشخص نشده است.

انتهای پیام

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن