درخواست بازگشایی کتابخانه ملی

جمعی از پژوهشگران علمی و فرهنگی در نامه‌ای به رییس جمهور خواستار بازگشایی کتابخانه ملی شدند.

به گزارش دریافتی انصاف نیوز، متن این نامه در پی می‌آید:

رئیس محترم جمهور جناب آقای دکتر حسن روحانی

با سلام و عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت ابا عبدا.. الحسین (ع)

احتراماً به استحضار می‌رساند مجموعه کتابخانه ملی ایران که همواره محلی مناسب برای انجام مطالعات پژوهشگران و نخبگان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی و دکتری و پزشکان کشور بوده، متاسفانه برخلاف رویکرد دولت حضرتعالی مبنی بر تکریم و تقویت جایگاه پژوهشگران و فرهیختگان و دانشجویان تحصیلات تکمیلی، دچار مشکلات مدیریتی جدی است. در ماه‌های اخیر کتابخانه ملی متناوباً و بنا بر دستور معاونت کتابخانه ملی به تعطیلی کشانده شده است. متاسفانه در چند ماه گذشته مدیران مجموعه برای بازگشایی این نهاد مهم علمی تلاشی درخور انجام نداده‌اند و گویا تعطیلی‌ها با دریافت حقوق کامل از مالیات مردم بدون خدمت‌رسانی به ارباب رجوع مطلوب مجموعه مدیریت فعلی است. این اقدامات در حالی صورت گرفته است که تمامی مراکز خرید، پاساژها، مترو و اتوبوس و دیگر مراکز خدمت‌رسانی و ادارات و نهادها و سایر اماکن که ریسکشان خیلی بیشتر از کتابخانه ملی هستند از چندین ماه قبل دایر بوده و به ارباب رجوع خدمت‌رسانی می‌کنند.

همان گونه که مطلعید بعد از چندماه تعطیلی، بازگشایی کتابخانه ملی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی از دو ماه پیش با پیگیری اعضا به دستور ستاد ملی کرونا صورت گرفته بود و بدیهی است از آنجایی که پروتکل‌های بهداشتی از سوی نخبگان و فرهیختگان به مراتب بیشتر از مردم عادی رعایت می‌شود بستن دوباره تنها کتابخانه ملی و محل علم و پژوهش کشور مشکوک و محل پرسش است. به همین سبب این موضوع آزردگی خاطر بسیاری را برای اعضا و نخبگان علمی و فرهنگی کشور به وجود آورده است. لازم به ذکر است که تعطیلی چنین مجموعه مهمی، خسارات مادی، معنوی و علمی بسیاری را به نخبگان و پژوهشگران و همچنین به علم، فرهنگ، صنعت واقتصاد کشور و منافع جمهوری اسلامی ایران وارد آورده است.

نکته حائز اهمیت این است که گویا این تعطیلی‌های مکرر و همچنین تعطیلی 4 ماهه کتابخانه از اسفند تا تیرماه کاملاً غیرقانونی بوده است. زیرا پیگیری‌های اعضاء کتابخانه نشان می‌دهد که بر خلاف ادعای مدیران کتابخانه هیچ گونه دستور یا نامه‌ایی از طرف ستاد ملی مبارزه با کرونا مبنی بر تعطیلی سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران صادر نشده و متأسفانه این مجموعه یکصد هزار متر مربعی و چند ده هزار میلیارد تومانی مدت‌هاست که بدون هیچ استفاده و خدمت‌رسانی به پژوهشگران رها شده است و مالیات چندین هزار میلیارد تومانی مردم به هدر می‌رود. لذا این موضوع گلایه بسیار زیاد نخبگان را سبب شده و به همین جهت لازم دانسته شدکه این معضل به اطلاع جنابعالی رسانده شده و از شما درخواست شود تا با مسببین این امر که به کشور و نخبگان اسیب‌های فراوان وارد کردند برخورد لازم و قضایی صورت گیرد.

جناب آقای دکتر روحانی از طرفی طبق بررسی‌های نخبگان کشور و با توجه به شرایط فنی، بهداشتی و محیطی و فضای گسترده به جرات می‌توان گفت کتابخانه ملی ایران کم ریسکترین مکان کشور از لحاظ انتقال بیماری کرونا هست و می‌بایست آخرین مکانی در کشور می‌بود که تعطیل شود، همچنین تمامی پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی از طرف اعضا که جزء فرهیختگان کشور هستند به طورکامل رعایت می‌شود. قابل ذکر است که در طول دو ماه گذشته و در دوران اوج بیماری کرونا که کتابخانه باز بود، هیچ گزارشی مبنی بر انتقال این ویروس به دیگر اعضا درون فضای کتابخانه اعلام نشده است. مسئولین کتابخانه ملی به جای عمل به دستورات مکرر جناب عالی و مقام معظم رهبری مبنی به رحل مشکلات نخبگان وتسهیل مسیر جهت مطالعه و فراهم کردن امکانات بیشتر برای انها به دنبال تعطیلی این نهاد مهم هستند و حتی حداقلی‌ترین خواسته نخبگان کشور برای استفاده ازیک میز مطالعه را براورده نکردند.

جناب آقای دکتر روحانی تنها یکی از ساختمان‌های کتابخانه ملی ایران صد هزار متر مربع مساحت دارد و تنها ارزش هر متر مربع ملکان 70 میلیون تومان می‌باشد و از نظر مساحت جز بزرگترین کتابخانه‌های جهان می‌باشد لذا انتظار می‌رود از این ظرفیت و مالیات مردم به نحو احسن و بهینه استفاده شود نه که با بهانه‌های مختلف مدیران کتابخانه ظرفیت مجموعه هدر رود.

متاسفانه این مجموعه که به اندازه یکصد کتابخانه عمومی بزرگ کشور مساحت دارد اما دچار کمبود امکانات متعددی است و در جهانی استوار بر اینترنت، اینترنت بسیار ضعیفی دارد که سرعت آن در قیاس با مراکز مشابه در جهان خجالت آور است. متاسفانه با تصمیمات مدیریت بجای افزایش ظرفیت هر روز ظرفیت کمتر می‌شود و محدودیت‌هایی برای نخبگان کشور گذاشته می‌شود و نهاد متولی افزایش سرانه مطالعه و پژوهش بجای تشویق جوانان به مطالعه و پژوهش و فراهم کردن امکانات برای انها، با ایجاد محدودیت‌ها نخبگان کشور را از کتابخانه، مطالعه و علم و کشور فراری می‌دهند. نتیجه عملکرد چندساله مدیران کتابخانه ملی را به‌راحتی می‌توان دید که سرانه مطالعه کشور جزء پایین‌ترین‌ها در جهان هست. متاسفانه می‌بینیم در طبقات مختلف فضاهای بسیار و سالنهای کم راندمان و بی استفاده بسیار وجود دارد که می‌بایست به سالن مطالعه تبدیل می‌شدند و یا فضای کار اشتراکی و استارت‌آپی و میزهای پژوهشی در یکسری سالن‌های کم راندمان ایجاد می‌شد و به نخبگان و شرکت‌های دانش بنیان فضایی اختصاص میافت تاحداقل حمایتی کوچک از انها می‌شد و از فرار مغزها و آسیب به کشور جلوگیری می‌شد. باید گریست که مدیران‌مجموعه مشکلات بسیاری درکتابخانه ملی ایران برای نخبگان ودانشجویان به وجود اورده‌اند که متاسفانه اراده‌ایی از طرف مدیران کتابخانه برای حل ان‌ها نیست وگرنه در یکروز تمام مسائل به‌راحتی حل می‌شد و راندمان مجموعه و بیت المال مردم ده برابر می‌شد.

به همین جهت نخبگان کشور که در این مدت آسیب‌های بسیاری به دلیل تعطیلی‌های مکرر کتابخانه و تصمیمات مدیران کتابخانه متحمل شده‌اند. نظر به اینکه اکثریت اعضا نسبت به مدیریت سرکار خانم اشرف بروجردی و همکاران ایشان نقدهای جدی دارند تقاضا دارند با دخالت حضرت عالی از کاهش ساعات خدمت‌رسانی شبانه روزی کتابخانه ملی به بستن تا اطلاع ثانوی برخورد شود. مستدعی است در اسرع وقت نسبت به تجدید نظر در تصمیم غیر عقلانی و مخرب مورد اشاره و بازگشایی کامل و تمام وقت کتابخانه ملی به روال سابق دستور مقتضی را صادر فرمائید.

جناب آقای دکتر روحانی، رییس جمهور منتخب ما، از آنجا که حمایت‌های مکرر شما همواره در کنار نخبگان و دانشجویان کشور بوده و سبب اعتلای مرتبه علمی کشور شده است و نخبگان و دانشجویان و قشر فرهیخته کشور در همه دوران‌ها کنار شما و دولت بوده‌اند، هم اکنون فرهیختگان و نخبگان کشور مامن و پناهگاهی جز شما ندارند و نیازمند یاری و حمایت شما هستند تا تمام مسائل در یکروز حل شوند. همچنین با توجه به مفاد قانون اساسی و دستورات مکرر مقام معظم رهبری مبنی بر تشویق جوانان به مطالعه و کتابخوانی و فراهم کردن امکانات برای ان‌ها از جنابعالی تقاضا می‌گردد جهت برقراری موارد ذیل درون کتابخانه ملی که از مهمترین خواسته‌های حداقلی و به‌حق نخبگان می‌باشد، درصورت امکان، لطف نموده و دستورات لازم را صادر فرمایید:

 1. افزایش ساعات کاری کتابخانه تا ساعت 24 به صورت روال سال‌های گذشته و بهبود امکانات رفاهی و سالنهای مطالعه
 2. بازگشت شیفت شب کتابخانه به منظور جلوگیری از ازدحام اعضاء در ساعات محدود کنونی و به دلیل اینکه بسیاری از نخبگان کشور به دلیل مشغله‌های کاری و تحصیلی فقط در شب می‌توانند به کتابخانه بیایند و مطالعه و پژوهش کنند.
 3. اختصاص شیفت شب به همه دانشجویان تحصیلات تکمیلی بدون هیچ تبعیض و محدودیتی و تشویق انها به مطالعه
 4. امکان استفاده اعضاء از منابع شخصی خود جهت سهولت در پژوهش و مطالعه و کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا
 5. رفع تعلیق عضویت برخی از نخبگان کتابخانه که به دلیل اعتراض به تعطیلی، متأسفانه غیرقانونی تعلیق شده‌اند و برخورد با مدیران متخلف و کمیته عضویت کتابخانه و همچنین من بعد تعلیق و ستاره دار شدن نخبگان کشور خارج از دستور قضایی نباشد تا مدیران کتابخانه مثل گذشته از اختیارات خود و امکانات دولتی سو استفاده نکرده و خفقان ایجاد نکنند.
 6. استفاده از ظرفیت‌های خالی درون کتابخانه ملی با توجه به کمبود فضای مطالعه و افزایش روزافزون تعداد اعضای نخبه
 7. با توجه به فضاهای بسیار کتابخانه اختصاص سالن‌های بیشتری به فضای مطالعه و اختصاص سالن‌های کم راندمان به محیط استارت اپی و دانش بنیان و فضای کار اشتراکی به تیم‌های نخبه و حمایت علمی مادی معنوی از انها و بهبود امکانات
 8. تسریع در الکترونیکی شدن تمام منابع کتابخانه و دسترسی اینترنتی به همه منابع با توجه به شیوع ویروس کرونا
 9. تعطیل نشدن این نهاد علمی در آینده با توجه به اینکه کتابخانه ملی کم ریسکترین مکان کشور هست و تنها در صورتی تعطیل شود که بانک‌ها تعطیل شوند وکاهش روزهای تعطیل یا نیمه تعطیل کتابخانه با توجه به تعداد زیاد و مازاد کارمندان
 10. تغییر و تحول در مدیریت کتابخانه ملی و برکناری مدیران ناکارآمد و متخلف و رسیدگی به وضعیت به‌کارگیری آقای دکتر فریبرز خسروی که این شائبه وجود دارد که برخلاف تمام قوانین کشوری و بازنشستگی باز به کارگیری شده است.

 

پیشاپیش از بذل توجه و حسن همکاری شما کمال تشکر و قدردانی را داریم.

جمعی از نخبگان و پژوهشگران علمی و فرهنگی کشور

 

1- رونوشت به دفتر مقام معظم رهبری 2- رونوشت به اقای دکتر قالیباف 3-رونوشت به ایت‌الله رییسی 4- رونوشت به اقای دکتر جهانگیری

انتهای پیام

نوشته های مشابه

پیام

 1. به عنوان یک عضو با بیشتر این مطالب موافقم. ولی فکر کنم تحقق بند اخری یعنی برکناری خسروی، اتوماتیک وار بقیه مشکلات را حل خواهد کرد

  9
  6
  1. به عنوان کارمندی که از نزدیک شاهد اوضاع جاری کتابخانه ملی می‌باشد، با کلیت محتوای نامه موافقم و اشکال جدی به مدیریت فعلی سازمان وارد است ولی اینکه نگارنده نامه، خود را بیش از ۵۰ بار در متن نامه نخبه نامیده، خود بیانگر این امر می‌باشد که نه ایشان و نه همفکران و همراهانش نه تنها نخبه نیستند، بلکه کسانی هستند که از روی غرض شخصی و امیال درونی دست به چنین اقدامی زده‌اند. یقینا فرد دانشمند نیازی ندارد و البته چنین هم نمیکند که خود را با بلندگو به سایرین معرفی کند. از طرفی ما کارکنان سازمان نیز نخبه‌ای در بین مراجعین کتابخانه نمی‌بینیم مگر جمع کثیری از گربه بازها و کسانی که از محیط امن و راحت و دارای امکانات رفاهی مناسب، برای ارضای امیال جنسی و شخصی استفاده می‌کنند. البته ناگفته نماند هستند کسانی که واقعا می‌شود نام محقق و پژوهشگر و نخبه بر آنها نهاد، لیکن به تعداد انگشتان دست هم نیستند این بزرگواران.

   7
   6
  2. باسلام
   به عنوان یک کارمند خدمتگذار در سازمان اسناد و کتابخانه ملی اولا از مدیران سازمان می خواهم که از این نشریه و افرادی که مطالب را بدون پیگیری در جراید الکترونیکی درج می کنند شکایت بفرمایند.
   از این نشریه هم خواستارم به عنوان ارباب رسانه در درج هر مطلب اول تحقیق کامل بعمل آورند و سپس به درج هر مطلبی اقدام نمایند.
   این افراد یک گروه دارند که در آن هر گونه توهین و افتراء با الفاظ ناشایست را به مقامات مملکت از قوه قضایه و ارگان¬های رسمی کشور؛ ریاست جمهوری؛ ریاست سازمان؛ معاون کتابخانه؛ مدیرکل اطلاع رسانی؛ حراست سازمان و همه کارمندان به دهانشان میاید بسته و نوشته اند. وقاحت را به حدی رسانیده اند که حتی به رشته کتابداری و کتابداران هم توهین کرده اند. (خواهشمندم یک نگاهی به پست هایی که در این گروه رد و بدل می شود داشته باشند و خود قضاوت کنند)
   با توجه به اطلاع رسانی در سازمان ما کارکنان کاملا آگاه هستیم که این نوشتار به اعضاء فرهیخته و نخبه سازمان ما بر نمی گردد. از آنجایی که اطمینان داریم افراد مغرض داخل سازمان که به علت بی کفایتی از مقامشان عزل شده اند با گروهی از اعضاء همراستا شده اند و کاملا از درخواست های سوگیرانه و اطلاعاتی که می نویسند؛ (درخواست عزل دکتر خسروی از بزرگان و پیشکسوتان علم اطلاع شناسی و کتابداری در کشور)؛ مشخص است اعضاء محترم متاسفانه قربانی و بازی خورده برخی کارکنان مغرض سازمان شده اند.
   در پایان خواستار بازدید و رسیدگی پلیس فتا در قوه قضاییه از گروه واتساپی و شناسایی افراد مغرض و توهین و افترا هایی که به تک تک افراد کل سازمان و کارکنان زده اند باشند.

   4
   6
 2. به عنوان کارمندی که از نزدیک شاهد اوضاع جاری کتابخانه ملی می‌باشد، با کلیت محتوای نامه موافقم و اشکال جدی به مدیریت فعلی سازمان وارد است ولی اینکه نگارنده نامه، خود را بیش از ۵۰ بار در متن نامه نخبه نامیده، خود بیانگر این امر می‌باشد که نه ایشان و نه همفکران و همراهانش نه تنها نخبه نیستند، بلکه کسانی هستند که از روی غرض شخصی و امیال درونی دست به چنین اقدامی زده‌اند. یقینا فرد دانشمند نیازی ندارد و البته چنین هم نمیکند که خود را با بلندگو به سایرین معرفی کند. از طرفی ما کارکنان سازمان نیز نخبه‌ای در بین مراجعین کتابخانه نمی‌بینیم مگر جمع کثیری از گربه بازها و کسانی که از محیط امن و راحت و دارای امکانات رفاهی مناسب، برای ارضای امیال جنسی و شخصی استفاده می‌کنند. البته ناگفته نماند هستند کسانی که واقعا می‌شود نام محقق و پژوهشگر و نخبه بر آنها نهاد، لیکن به تعداد انگشتان دست هم نیستند این بزرگواران.

 3. با سلام کتابخانه ملی به جز سو استفاده از کارمندانش از اعضا هم سواستفاده کرده ،بودجه برای پروژه های الکی و مخارج پشت پرده تموم کردن ،الان الکی بستن مراجعین رو تحریک کنن تا باهاش بودجه بگیرن عزیزان در جریان باشید هر کارمندقرار دادی ساعتی ۱۰هزار تومن و هرکارکند رسمی ۱۳۷۵۰ تومن برای شیفت دریافت میکنن (باورش سخته همه کارمندان شیفت فوق یا دکترا دارن )دوساله اینه مبلغش حواستون باشه به اسم شیفت بودجه نگیرن که حیف میل میشه

  2
  2
 4. تاکی این بازیها ادامه خواهد داشت خدا عالم است اگر واقعا قشر تحصیل کرده این مطلب را نوشته شرایط کشور را بهتر میداند و اینکه چه تعداد از کارکنان کتابخانه نیز به این ویروس طی بازگشایی الوده شده اند
  و البته خود نیز همراه کارکنان سازمان هستند و میدانند که مجموعه کتابخانه در تلاش ایجاد شرایط مساعد برای بازگشایی مجدد است.
  ولی این تشویش و تهییج اعضا در دوران بحران کرونا فقط توسط کسانی است که سعی دارند از این شرایط منافع خود را به جیب بزنند

 5. تاکی این بازیها ادامه خواهد داشت خدا عالم است اگر واقعا قشر تحصیل کرده این مطلب را نوشته شرایط کشور را بهتر میداند و اینکه چه تعداد از کارکنان کتابخانه نیز به این ویروس طی بازگشایی الوده شده اند
  و البته خود نیز همراه کارکنان سازمان هستند و میدانند که مجموعه کتابخانه در تلاش ایجاد شرایط مساعد برای بازگشایی مجدد است.
  ولی این تشویش و تهییج اعضا در دوران بحران کرونا فقط توسط کسانی است که سعی دارند از این شرایط منافع خود را به جیب بزنند

 6. من به نقدی دارم به این نامه ،کارمندهای اضافی که میگن تو همین دوره حداقل ۱۰۰نفره ،اضافه کار کارمندها ساعتی ۱۳۰۰۰تومانه و مدیران ساعتی ۶۰هزار تومان با این دریافتی شیفت ۲۴ساعته ؟؟؟؟؟

  1
  2
 7. نامه سرگشاده به خانم دکتر
  سلام علیکم
  من به عنوان یک عضو کوچک کتابخانه و یک اهل قلم میخواهم با شما فقط یک نکته را در میان بگذارم . خانم دکتر در عرصه های اقتصاد و صنعت و بانکداری و نفت و گاز و غیره پیدا شدن مدیرانی مثل خاوری یا دلالهایی مثل بابک زنجانی امر طبیعی است و در همه جا دنیا ممکن است دیده شود. اما معمولا در حوزه فرهنگ چنین پدیده هایی هرگز یافت نمی شوند . مثلا در میان آدمهایی مثل شهید مطهری، دکتر شریعتی ، جلال آل احمد، عبدالحسین زرینکوب ، عباس حری، ایرج افشار ، باستانی پاریزی و نظایر اینها هرگز نمیتوان کسی را یافت را که عمرش را مثل … صرف تاسیس مدارس غیرانتفاعی برای پول درآوردن بکند ، یا مثل دکتر … و دکتر … مشغول خرید و فروش نسخه خطی و طرح پژوهشی یا سهمیه دکتری شوند، یا مثل دکتر … و یا … خلاصه اینکه همیشه در عرصه فرهنگ ، از آدمهای فرهنگی استفاده میشد …. الان واقعا چه شده که ما گرفتار این آدمها در عرصه فرهنگ شدیم ؟ سه سال تقریبا از عمر مدیریتی شما گذشت و دیگر چیز چندانی از آن باقینمانده . …

 8. با سلام
  در دو پیام اخیر اساس مطالب عقده گشایی،اتهام زنی و فحاشی است. این سوال باید پایخ داده شود که چرا یک فرد بجای موعظه حسنه باید اینگونه مطالب ینویسد؟. چه شکست ها و ناکامی هایب برای فرد رخ داده است که چنین شیون و زنجموره می کند؟. تسویه حساب های شخصی با این شیوه های غیر اخلاقی ها نشان دهنده شخصیت مبتذل و نبود شعور است. بدیهی است که بزن دررویی نشانه سلامت عقل و تدبیر نیست. اصلاح هر مجموعه نیاز به انسان های شجاع، عادل و سلیم دارد. این دسته از افراد هتاک جزو این گروه مصلحان نبوده و با اقدامات خود تحریب و نفاق و دورویی را دامن می زنند.
  والعاقبه للمتقین.

 9. سلام.
  دو کامنت اخیر که مشخصا توسط یک فرد تدوین و ارسال شده است نشانه ای از ابتدال و سقوط اخلاقی است. بدیهی است که در سازمان اسناد و کتابخانه ملی بسیاری مشکلات وجود دارد و باید با همت مصلحان و افراد آگاه برطرف شود. اما چرا فردی باید بجای موعظه حسنه و تلاش برای اصلاح امور چنین هتاکانه و منافقانه مطلب علیه اشخاص درچ می کند؟. آیا می توان از فرصتی که یک سایت برای پیشبرد امور فرهنگی ایجاد می کند برای تسویه حساب های فردی استفاده کرد؟.
  تسویه حساب های فردی که از متن برمی آید کینه توزانه و ناشی از شکست هایی است فرد را به هتاکی و تهمت پراکنی سوق داده است.
  این گونه افراد بی اخلاق را باید به خدا واگذار کرد.
  وجدان آدمی بزرگترین قاضی است.
  العاقبه للمتقین

 10. سلام.
  نوشتن مطالب علیه افراد در سایت رذالت و از اخلاق اسلامی بدور است. ای کاش افراد متوانستند با تکیه بر رویه های انسانی و اخلاقی اهداف خود را پیش ببرند. به هر حال افراد هتاک حتما در این گونه اقدامات شرمسار خود خواهند بود.

  1
  1
 11. کتابدار کتابخانه ملیگفت:
  ۸ شهریور ۱۳۹۹ در ۵:۱۳ ب.ظ
  باسلام
  خطااب به این خانم یا آقای کتابدار کتابخانه ملی که به عنوان یک کارمند خدمتگذار در سازمان اسناد وکتابخانه ملی از پلیس فتا خواسته پیگیر باشد. خب با مرام اگر خودت تهمت و افترا نادرست زده باشی حاضری شناسایی و مجازات بشی ؟؟؟؟!!!!

 12. با سلام
  من به عنوان یک دانشجو باید عرض کنم که این کسایی که شکایت دارند نسبت به بسته بودن کتابخانه برای درس نیست که اعتراض دارن کسی که بخواد بخونه و تحقیق کنه در شرایط سخت و بسته بودن کتابخانه هم میتونه یه سری دوستان هستند کتابخانه رو کردن تفریحگاه و بهانه ای برای خوش گذرانی و وقت گذراندن با دوستان که بلند بلند حرف بزنن و قهقهه سر بدهند چرا که نه؟ فضای سبزو مناسب کافی شاپ و هزاران چیز دیگر که در خدمتشون هست واقعا هم کتابخونه هستند اما حتی اگر درسی هم بخوانند یکی دو ساعته بقیش میشه خوش گذرونی البته دوستان کمی هم هستند که واقعا برای درس و پژوهش میان شنیده شده چند نفر از کارمندان متاسفانه کرونا گرفتند اون دوستی که میگه چرا باز نمیشه وقتی این اتفاق بیفته جمعیت زیادی میان و هر کس مریض بشه درصد زیادی از حقش بر گردن کسانی هست که این در خواست رو در این شرایط داشتند کارمندان هم حقوق مفت نمیگیرندکتابخانه باز هست با حضور کارمندان درسته مراجعه کننده نیست ولی کار زیاده و به کارمندان کار هایی برای انجام داده شده که حتی گاهی سنگین تر از زمانیست که مراجعه کننده بوده انصاف داشته باشیم

 13. سلام من به عنوان یک عضو مهمان ک چند بار از کتابخانه ملی استفاده کردم واقعا تاسف خوردم از وضع کتابخانه بابت مراجعینی ک داشت فقط شاید گفت تعدادی انگشت شمار پژوهشگر واقعی بودن و مابقی جوانهایی بودن ک گویا کتابخانه محل و پاتوقی بود برای خوشگذرانی و جایی بزای قرار و کتابخانه ملی شبیه به کتابخانه دانشگاهی و عمومی بود نه جایی برای نگهداری از منابع و میراث برای پژوهشگر واقعی و آیندگان فقط می توانم بگویم متاسفم برای کارمندان زحمت کش و مدیران کتابخانه که باید این شرایط را هر روز ببینند و تحمل کنند در ضمن در این نامه ذکر شده ک هیچکس مبتلا به کرونا نشده ولی گویا چندین نفر از کارمندان کتابخانه ملی مبتلا به کرونا شده اند جهت اطلاع شما عزیزان

 14. بله با شما کاملا موافقم البته طبیعی است که هر سیستمی دارای ضعفهایی باشد اما از این نامه مشخص است که متاسفانه در کتابخانه ملی افرادی تلاش می کنند تا در سایه اعضا مواضع مغرضانه خود را دنبال کنند من هم از مقامات قضایی درخواست دارم واقعا بررسی کند که آیا این نامه از طرف نخبگان نوشته شده و یا افرادی دارند با نام آنها به نان می رسند.

 15. در هر جمله از این نامه دها دروغ هویداست. ادعایی کذب که بدون ذره ای تحقیق بیان شده که هر خواننده ای آن را میفهمد به عنوان مثال چه کسی گفته کتابخانه ملی در مقابل کرونا امنیت بیشتری دارد؟ آیا شما از دو نفر مراجعه کننده چینی در اوایل شیوع ویروس اطلاع داشتی؟ آیا شما از تعداد کارکنان درگیر بیماری اطلاع داری؟ و یا از حال مراجعینی که کتابها را ساعت ها لمس می کنند و بعد به کادر کتابدار تحویل می دهند مطلع هستی؟ به ای گونه افراد دروغ گوی بی باک گفته می شود. از قوه قضاییه درخواست داریم با ورود به این موضوع هویت اصلی نگارنده نامه و ارتباط او را با مدیران معزول کتابخانه ملی را مشخص کند. چرا که هر از گاهی افرادی از طریق سایتها قصد دارند خدمات کتابخانه ملی را ضایع کنند. بردن نام افراد به صورت خاص و ایراد اتهام در این فضا کاری ناجوانمردانه است که تنها از افراد بزدل بر می آید. بدانید که کار پنهان شما بر خدا پوشیده نیست امیدوارم هر چه زودتر این افراد رسوا شوند.

 16. در هر جمله از این نامه دهها دروغ هویداست. ادعایی کذب که بدون ذره ای تحقیق بیان شده که هر خواننده ای آن را میفهمد به عنوان مثال چه کسی گفته کتابخانه ملی در مقابل کرونا امنیت بیشتری دارد؟ آیا شما از دو نفر مراجعه کننده چینی در اوایل شیوع ویروس اطلاع داشتی؟ آیا شما از تعداد کارکنان درگیر بیماری اطلاع داری؟ و یا از حال مراجعینی که کتابها را ساعت ها لمس می کنند و بعد به کادر کتابدار تحویل می دهند مطلع هستی؟ به ای گونه افراد دروغ گوی بی باک گفته می شود. از قوه قضاییه درخواست داریم با ورود به این موضوع هویت اصلی نگارنده نامه و ارتباط او را با مدیران معزول کتابخانه ملی را مشخص کند. چرا که هر از گاهی افرادی از طریق سایتها قصد دارند خدمات کتابخانه ملی را ضایع کنند. بردن نام افراد به صورت خاص و ایراد اتهام در این فضا کاری ناجوانمردانه است که تنها از افراد بزدل بر می آید. بدانید که کار پنهان شما بر خدا پوشیده نیست امیدوارم هر چه زودتر این افراد رسوا شوند.

 17. در هر جمله از این نامه دهها دروغ هویداست. ادعایی کذب که بدون ذره ای تحقیق بیان شده که هر خواننده ای آن را میفهمد به عنوان مثال چه کسی گفته کتابخانه ملی در مقابل کرونا امنیت بیشتری دارد؟ آیا شما از دو نفر مراجعه کننده چینی در اوایل شیوع ویروس اطلاع داشتی؟ آیا شما از تعداد کارکنان درگیر بیماری اطلاع داری؟ و یا از حال مراجعینی که کتابها را ساعت ها لمس می کنند و بعد به کادر کتابدار تحویل می دهند مطلع هستی؟ به این گونه افراد دروغ گوی بی باک گفته می شود. از قوه قضاییه درخواست داریم با ورود به این موضوع هویت اصلی نگارنده نامه و ارتباط او را با مدیران معزول کتابخانه ملی را مشخص کند. چرا که هر از گاهی افرادی از طریق سایتها قصد دارند خدمات کتابخانه ملی را ضایع کنند. بردن نام افراد به صورت خاص و ایراد اتهام در این فضا کاری ناجوانمردانه است که تنها از افراد بزدل بر می آید. بدانید که کار پنهان شما بر خدا پوشیده نیست امیدوارم هر چه زودتر این افراد رسوا شوند.

 18. من شخصا زندگیم با بستن کتابخانه نابود شد تمام برنامه هام بهم ریخت کاری هم به مدیر ندارم نه به کارمندان
  ولی هر کسی در هر جا باید رعایت بهداشت را بکنه مطمئنا اگرشلوغ باشه خود اعضای تحصیل کرده دکتر و..‌‌‌نمی آیند.پس بهتر بود این جبر برداشته میشد.همه مکان ها باز بودند فقط این ارگان خدمترسان باید بسته میشد؟بهتره اینقدر شان اعضا را زیر سوال نبرید با برچسب زدن…..کارمندان ترجیح میدهند به مراجعین سرویس ندهند.
  کتابخانه ملی برای ما حکم خانه دوم که نه اول را داشت انگار پشت در خانه ات بمونی و اجازه ورود ندهند..‌‌
  امیدوارم این بیماری منحوص از کشور ما رخت ببندد
  هر ارگانی کارمند خوب و بد داره این جا هم همینطوره.کارمندانی هستند که واقعا روی خوش و اخلاق خوب دارند.به نظرم باید مدیریت کتابخانه برخورد جدی تری با کارمندهای که بی احترامی میکنند داشته باشد همچنین کارمندان با اخلاق تشویق شوند.

 19. از ابن به اصطلاح نخبگان تعجب می کنم که چقدر نسبت به امور حکومت که از حقوق شهروندی هست بی اطلاعند…توجه کنید کتابخانه ملی و اسناد ملی ماموریت حفظ و نگهداری مکتوبات گذشته و معاصر برای آیندگان دارند و بعد برای اشاعه و اطلاع رسانی
  … و اصلا متولی سرانه کتاب نیست…
  حتی در صورت صلاحدید اگر شرایطی به وجود بیاید که برای میراث و گنجینه کتابخانه خطری باشد می توانند درهای کتابخانه را ببندند…
  البته در اینکه مدیران فعلی کتابخانه افرادی بی سواد و ناشایست هستند که فقط به منافع خود فکر می کنند حرفی نیست چه بسااگر کارآمد بودند در این شرایط کرونا انقدر در خدمات رسانی مراجعین سازمان دچار مشکل نمی شدند
  ا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا