زنان بیشتر دروغ می‌گویند یا مردان؟ |نتایج یک تحقیق

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از اعتماد آنلاین، ظاهرا تصور رایج در جوامع مختلف جهان که از زنان می‌خواهد سخنان مردان را باور نکنند، از لحاظ علمی هم به اثبات رسیده است. یک تحقیق علمی نشان داد مردان بیش از زنان به دروغگویی روی می‌آورند. در این تحقیق همچنین رایج‌ترین دروغ‌های مردان و زنان لیست شده است.

محققان اعلام کردند عدم ایجاد ارتباط چشمی با طرف مقابل می‌تواند ۶۴ درصد منجر به افشای دروغگویی فرد شود و بعد از آن تاخیر در پاسخگویی نیز ۵۰ درصد به این موضوع کمک می‌کند.

نتایج این تحقیق که در دیلی‌میل منتشر شده است، نشان می‌دهد میل به دروغگویی یا دور زدن حقایق در میان مردان ۲ برابر زنان است و از هر ۱۰ مرد یکی معتقد است یک دروغگوی متبحر است.

این تحقیقات نشان می‌دهد مردان به طور متوسط هر ۴ روز یک بار دروغ می‌گویند در حالی که این دوره برای زنان ۸ روز است. در مقابل، از میان هر ۱۰ نفر، ۹ نفر از مریم معتقدند که می‌توانند دروغ را کشف کنند.

این گزارش نتایج یک تحقیق دیگر انجام‌شده در بریتانیا را تایید کرد که روی ۳ هزار زن و مرد انجام شد و نشان داد مردان سالانه ۱۰۹۲ دروغ می‌گویند و زنان نیز در همین مدت ۷۲۸ بار این کار را انجام می‌دهند.

این تحقیق، شایع‌ترین دروغ‌های مردان را در بریتانیا جمله «مشروبات الکلی نخوردم» و شایع‌ترین دروغ زنان را هم «همه چیز مرتب است» اعلام کرده است.

در بخش دیگری از این تحقیق آمده است: یکی از مهم‌ترین انگیزه‌های دروغگویی عدم مواجه شدن با احساسات منفی طرف مقابل است و گرچه این بهانه می‌تواند توجیهی برای مقابله با عذاب وجدان بعد از دروغگویی محسوب شود، اما ۸۲ درصد از زنان و ۷۰ درصد از مردان اعلام کردند بعد از دروغگویی دچار عذاب وجدان شده‌اند.

مهم‌ترین دروغ‌های مردان

در این بین، روزنامه آلمانی بیلد هم در گزارشی مهم‌ترین دروغ‌های رایج در میان مردان را به ترتیب زیر لیست کرد:

– این مساله را به هیچ زن دیگری نخواهم گفت.

– باید امروز تا آخر وقت کار کنم.

– این زنی نیست که من آن را ترجیح بدهم.

– نمی‌توانم خانه پدر و مادرت بیایم چون تا دیروقت سر کار هستم.

– دیگر هیچ ارتباطی با دوست سابقم ندارم.

رایج‌ترین دروغ‌های زنان

از سوی دیگر روزنامه بدیچه تسایتونگ آلمان (badische-zeitung) هم رایج‌ترین دروغ‌های زنان را به این ترتیب معرفی کرد:

– نه، من اصلا از دست تو عصبانی نیستم.

– احساسی که در کنار تو دارم بهترین احساس است.

– تا چند دقیقه دیگر حاضر می‌شوم.

– فکر می‌کنم مادرت انسان خوبی است .

– نمی‌دانم کدام را انتخاب کنم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا